BeWelcome

BeWelcome (BW) to usługa mieszkaniowa świadczona przez organizację non-profit. Strona została założona w lutym 2007 roku. W styczniu 2015 r. Organizacja miała ponad 80 000 członków w prawie 150 krajach na całym świecie, oferując darmowe zakwaterowanie przez ograniczony czas i pomagając w podróżowaniu. Aplikacja jest bezpłatna, a platforma BW-rox odpowiedzialna za działanie strony jest oprogramowaniem darmowym i otwartym.

BeWelcome to bezpłatna usługa, ale wymagana jest rejestracja. Jest zarządzany przez wolontariuszy, których struktury są zorganizowane jako stowarzyszenie zarejestrowane we francuskim mieście Rennes. Aby uzyskać informacje na temat proponowanego zakwaterowania, uczestnicy mają możliwość skontaktowania się ze sobą. Jednak strona internetowa nie zezwala na działalność komercyjną. Uczestnicy projektu mogą udostępniać swoje komentarze na swoich stronach.

BeWelcome powstał w październiku 2006 roku w wyniku niezadowolenia z wolontariuszy z innej sieci, Hospitality Club. Założyciele założyli oficjalne stowarzyszenie non-profit – BeVolunteer – zarządzające stroną BeWelcome.org, która została zarejestrowana w Rennes (Francja).

Leave a Comment

Your email address will not be published.