Busuu.com

Busuu.com to serwis społecznościowy, który pozwala uczyć się języków obcych, w których użytkownicy pomagają sobie nawzajem w osiągnięciu postępów w nauce. Strona oferuje materiał audiowizualny dla dwunastu języków: angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, portugalskiego (Brazylia), polskiego, tureckiego, rosyjskiego, arabskiego, japońskiego i chińskiego. Użytkownicy portalu mogą dostosować profil, dodając jeden lub więcej języków do swojego własnego portfolio i wykonując ćwiczenia we własnym tempie, śledząc ich postępy.

Busuu to język wywodzący się z Kamerunu. Badania etnologii przeprowadzono w 1980 r. I pokazało, że tylko 8 osób ze wszystkich mieszkańców mogło korzystać z tego języka. Kod Busuu to ISO-639-3. Busuu.com przeprowadziło kampanię, aby zapisać język Busuu jesienią 2010 roku. Z tej okazji powstał teledysk z ośmioma osobami, które używają tego języka. Ponadto utworzono stronę, na której użytkownicy mogą nagrywać swoją piosenkę za darmo. Ponadto portal dostarczył pierwsze ćwiczenia audiowizualne w tym języku, które są również bezpłatne.

Busuu.com to strona internetowa w systemie Web 2.0. Miejsce operatora znajduje się w Madrycie. Witryna jest tworzona dla osób, które są zainteresowane poprawą swoich umiejętności językowych i / lub chcą uczyć się nowych języków obcych. Istnieje duża baza użytkowników, których językami ojczystymi są zasoby portalu, materiały multimedialne i opcje wymiany językowej / tandemowej. Kursy językowe zostały opracowane na podstawie Europejskiego Systemu Referencyjnego Języka (CEFR), który obejmuje poziomy językowe od A1 do B2. Każdy kurs językowy podzielony jest na różne ćwiczenia, które obejmują 150 najważniejszych tematów codziennego życia. Użytkownicy wykorzystują różne rodzaje materiałów dla każdej lekcji, na przykład z listy słów, fraz, fraz, dialogów, nagrań audio podcastów i dokumentów PDF. Podczas szkolenia użytkownicy mają możliwość sprawdzenia swoich postępów za pomocą powtórzeń w formie małych testów. Oprócz pojedynczych ćwiczeń, użytkownicy mogą ćwiczyć rozmowę za pośrednictwem czatu wideo, który łączy je z użytkownikami, którzy używają tych języków. W związku z tym każdy użytkownik jest nie tylko uczniem, ale także nauczycielem jego ojczystego języka.

We wrześniu 2008 r. Kampania na rzecz zachowania języka Silbo Gomero (języka opartego na dźwięku strzały z Wysp Kanaryjskich) była jedną z inicjatyw busuu.com po tym, jak portal został wybrany jako oficjalny projekt UNESCO podczas międzynarodowego roku języków obcych. W tej kampanii portal otrzymał w Cannes najważniejszą nagrodę w branży reklamowej. Rok później UNESCO przyznało Silbo Homero status nienaruszalnego dziedzictwa kulturowego, a język znalazł się na liście tej organizacji. W 2009 r. Busuu.com otrzymało nominację do nagród internetowych, w tym dziennik AlwaysOn Global 250, otrzymał nagrodę w kategorii innowacyjnych nowych technologii i stał się jednym z trzech najlepszych serwisów, zdobywając nagrodę hiszpańskiego Premios de Internet. W tym samym miesiącu portal otrzymał znak jakości języka dla innowacyjnych projektów w zakresie nauki języków obcych. Ta prestiżowa nagroda jest finansowana przez Komisję Europejską i przyznawana przez wybrany kraj członkowski. W listopadzie 2009 r. Na stronie internetowej TechCrunch na stronie internetowej Europas busuu.com otrzymało nagrodę za najlepszy start w kategorii “Najlepsza edukacja, rekrutacja i media”.

Od lutego 2009 r. Witryna nie jest już w fazie beta. Większość busuu.com i dodatki są nadal darmowe. Po przejściu ze stanu beta dodano sekcję użytkowników premium. Użytkownicy Premium mają dostęp do nowych dodatków, foldery z ćwiczeń w formacie PDF, nagrań, ponad 3000 próbek propozycji, ćwiczenia gramatyki, dźwięk, wideo, testów pisemnych ćwiczeń (Fixed natychmiast), a stawka, która została przygotowana specjalnie dla tych, którzy chcą popełnić podróż do krajów, w których mówią w tym języku. Pod koniec lekcji użytkownik otrzymuje oficjalny certyfikat busuu.com, indywidualny plan treningowy i specjalnie wybrane ćwiczenia. Metodologia szkolenia opiera się na Drupal-Framework. Użytkownicy Busuu.com korzystają z łatwego w obsłudze interfejsu z interaktywnym panelem kontrolnym, który zmienia się, gdy użytkownik się rozwija. Następnie rośliny rosną w ogrodzie każdego użytkownika. Według danych za czerwiec 2011 r. Istniało 9 interfejsów do nauki języka obcego. Są to: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, portugalski (Brazylia), polski, turecki i rosyjski. Można również pobrać busuu.com aplikację dla iPhone i iPad w dwóch pakietach: Pakiet językowy szkolenia i pakiet dojazdowej. Pierwszy pakiet zawiera lekcje i ćwiczenia na wszystkich poziomach języka od A1 do B2. Torby podróżne – typowych książkach frazę, sytuacja, w której znajdujemy się w czasie wakacji, na przykład: w hotelowej restauracji podczas podróży. Od września 2011 r. Możesz prowadzić interesy w języku angielskim lub hiszpańskim.

Leave a Comment

Your email address will not be published.