Edarling

Edarling (symbol graficzny: eDarling) to serwis randkowy w Berlinie. Rozpoczął swoją działalność w 2009 roku w Niemczech. Edarling to jedna z czterech wiodących portali randkowych w Polsce. Platforma jest tworzona dla osób, które szukają długotrwałej relacji, a liczba zarejestrowanych użytkowników na świecie wynosi około 13 milionów. Średnio na polskiej stronie tygodniowo zarejestrowanych jest 4,000 nowych użytkowników (dane za styczeń 2014 r.).

Usługa została stworzona przy użyciu Internetu Rocket w listopadzie 2008 roku, Lucas Brosseder i David Khalil. Oferta portalu została uruchomiona w dniu 6 maja 2009 r. W Niemczech, po czym została dołączona do kolejnych 13 krajów europejskich. Rynek eDarling wkroczył na polski rynek w 2010 roku. Portal eDarling kontrolowane Affinitas GmbH, której inwestorzy m.in. eHarmony, Rocket Internet, Holtzbrinck Ventures i Berlinie Bank Inwestycyjny. Oprócz Niemiec, eDarling działa również w 24 innych krajach na pięciu kontynentach: Austria, Szwajcaria, Francja, Belgia, Dania, Holandia, Rosja, Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Hiszpania, Włochy, Meksyk, Chile i Wielka Brytania, Irlandia, Nowa Zelandia, Australia, Kanada i Republika Południowej Afryki.

eDarling działa jako pośrednik w wyszukiwaniu partnera, używając tzw. matchingu. Użytkownik musi najpierw zdać test osobowości składający się z 283 pytań. Badanie opiera się na modelu naukowego psychologii osobowości, tak zwanym modelu pięciu czynników osobowości i obejmuje podstawową strukturę psychologiczną, tj. E. pracowitość czy otwartość na nowe rzeczy. Ponadto test zawiera pytania dotyczące preferencji i oczekiwań użytkownika, które mogą również określać własne kryteria wyszukiwania. Na podstawie testu osobowości i danych demograficznych algorytm wyznacza odpowiedniego partnera. Jedną z cech portalu jest kontakt eDarling gwarancji, czyli zasady, że użytkownicy Premium mają zagwarantowaną określoną liczbę kontaktów wykonanych podczas okresu premiowego. Im dłuższy okres jest proporcjonalnie wyższy niż liczba gwarantowanych kontaktów. W Polsce portal dostępny jest również w wersji mobilnej.

Rejestracja, weryfikacja tożsamości oraz jej wynik i podstawowe członkostwo z ograniczonymi możliwościami wykorzystania są bezpłatne. Niemniej jednak, płatne członkostwo jest wymagane do korzystania z wszystkich funkcji eDarling związanych z wyszukiwaniem partnerów i możliwością skontaktowania się z nimi. Można je kupić w ciągu 3, 6 lub 12 miesięcy, po czym zostaną automatycznie odnowione, jeśli użytkownik nie wyśle ​​powiadomienia.

Latem 2010 r. Portal otrzymał bezpieczny znak towarowy od TÜV Süd. W badaniu opublikowanym w numerze 8/2010 niemieckiej wersji dwutygodniowej Computerbild (który jest odpowiednikiem polskiego magazynu Komputer Świat), eDarling portal otrzymał najwyższe wyróżnienie wśród zaufanych witryn randkowych w Niemczech. Uzasadnienie redaktora opierało się na licznych i przekonujących profilach użytkowników oraz wysokim poziomie bezpieczeństwa. Ponadto respondenci, bez względu na płeć, wskazywali na możliwość nawiązania licznych kontaktów. W listopadzie 2011 r. Magazyn Komputer Świat zorganizował plebiscyt na najlepszą stronę randkową w Polsce, gdzie eDarling zajął trzecie miejsce. Według badań przeprowadzonych przez Gemius Megapanel, w grudniu 2012 eDarling stronę odwiedza ponad 1,1 mln osób, co stanowi 41% singli z wykorzystaniem stron internetowych randek. Tym samym w grudniowej ocenie portal eDarling okazał się najpopularniejszą witryną wśród singli – internautów w Polsce.

Szacuje się, że egzamin dotyczący osobowości akademickiej eDarling rozwiązuje rocznie 5 milionów użytkowników w Europie. W 2011 r. EDarling dostarczył pewne dane do celów naukowych grupie badawczej składającej się z naukowców z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie, Uniwersytetu w Southampton w Zjednoczonym Królestwie, Uniwersytetu w Groningen w Holandii i Uniwersytetu w Duke w Stanach Zjednoczonych. Na podstawie anonimowych danych przygotowano publikacje psychologiczne i socjologiczne dla czasopism naukowych. Wyniki są również prezentowane na międzynarodowych konferencjach i sympozjach.

W 2009 r. EDarling został skrytykowany za brak jasnych informacji na temat rezygnacji z członkostwa. Okres próbny dla nowych użytkowników może być ogłoszony wyłącznie pocztą lub faksem. Aby rozwiązać ten problem, portal uruchomił bezpłatną usługę wsparcia w celu rezygnacji z członkostwa i przesłał formularz online na stronie internetowej. Wśród internautów zwrócono uwagę, że przesłane oferty partnerskie nie odpowiadają wcześniej podanym wiekowi lub lokalizacji. Stwierdzono także, że po teście, ale przed dodaniem profilu do zdjęć i wszelkich informacji o sobie, otrzymali wiadomości, których nie można odczytać bez zakupu pakietu Premium. Wśród wielu użytkowników istniała tendencja do wysyłania wiadomości e-mail do innych członków eDarling, chociaż nie wiedzieli, z kim się kontaktują. Liczba otrzymanych wiadomości również musiała wzrosnąć po wygaśnięciu zakupionej subskrypcji, aby zachęcić użytkowników portalu do przedłużenia umowy z powodu nagłej kolizji ze zwiększonym zainteresowaniem ze strony innych singli.

Leave a Comment

Your email address will not be published.