Epuls

Epuls.pl to polska sieć społecznościowa istniejąca w latach 2002-2017. Została stworzona przez szwedzką firmę Pixelate Graphics, której szefem jest Grzegorz Mustard. Wszystko opierało się na tak zwanym profilu, w którym każda zarejestrowana osoba mogła napisać coś o sobie, a także opublikować zdjęcia i stworzyć mini-pamiętnik. Strona jest przeznaczona przede wszystkim dla młodych ludzi w wieku poniżej 20 lat. Użytkownicy mieli możliwość m.in. wysyłania do siebie wiadomości prywatnych, dodawania siebie do listy znajomych, komentowania innych zdjęć i koncentrowania się na tzw. Klubach, będących epickim partnerem tematycznych forów dyskusyjnych online. Korzystanie z witryny było bezpłatne, ale istniała możliwość rozszerzenia funkcjonalnego, na przykład testu dla przyjaciół lub dodatkowych emotikonów obrazów.

Strona została stworzona na około 3 milionach kont, a użytkownicy udostępnili ponad 5 milionów zdjęć do czerwca 2008 roku. W 2006 r. Codziennie rejestrowano około 2000 rejestrów. nowi użytkownicy. W tym miesiącu strona zarejestrowała około 250 milionów odsłon. Codziennie przez portal wysyłano około 17 milionów wiadomości. Według strony internetowej Alexa, w grudniu 2012 roku strona zyskała 11 421 popularności w Polsce. W kolejnych latach jego popularność spadła wraz z pojawieniem się nowych serwisów społecznościowych. Największy spadek zainteresowania odnotowano w 2010 r., Kiedy to straciło ponad 700 000 aktywnych użytkowników.

Prototypowa strona Epuls została uruchomiona 1 stycznia 2000 roku w Szwecji, Lunarstorm, której twórcą jest Rickard Eriksson. LunarStorm, oprócz szwedzkiej wersji, działa również w wersjach dla użytkowników z Wielkiej Brytanii i Danii. Epuls został stworzony przez szwedzką firmę Pixelate Graphics, której szefem jest Grzegorz Mustard. W czerwcu 2006 roku działalność firmy została przeniesiona do Polski i zmieniła nazwę na Pixelate Ventures. W lutym 2007 r. Zainwestował niemiecki fundusz Holtzbrinck Ventures. W październiku 2008 roku Pixelate Ventures, właściciel strony, kupił Gruner + Jahr Polska. Na początku 2005 roku współpracę z Epuls uruchomił mBank, pierwszy internetowy bank w Polsce. Serwis internetowy Izzybank jest podłączony do strony Epuls. W kwietniu 2007 ukazała się niemiecka wersja Epuls. Pojawiła się także rosyjska wersja strony, która nie została oficjalnie uruchomiona, aw latach 2002-2005 istniała również szwedzka wersja Epuls. Początek Epulsu przypada na rok 2009, kiedy w ciągu dziesięciu miesięcy stracił około 700 000 aktywnych użytkowników. W grudniu 2016 r. Ogłoszono, że Epuls będzie zamknięty 1 lutego 2017 r. Wszystkie wirtualne przedmioty zakupione na stronie powinny zostać wykorzystane do końca stycznia 2017 r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *