FamilySearch

FamilySearch, organizacja poświęcona genealogii, jest prowadzona przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Ma zbiór plików, zdjęć, nagrań, mikrofilmów i usług zaprojektowanych, aby pomóc ludziom, którzy szukają informacji o swoich przodkach. Dostęp do strony (FamilySearch.org) jest bezpłatny. Ponadto FamilySearch oferuje pomoc w 4 745 centrach historii rodziny w ponad 70 krajach.

Drzewo jest główną funkcją portalu. Od czasu wprowadzenia nowej wersji strony tworzone jest jedno duże drzewo, niekoniecznie powiązane ze sobą, a nie jedno drzewo genealogiczne, do którego mają dostęp jedynie upoważnione osoby. Duplikaty zostały połączone w jedną osobę. Wszystkie dane na stronie są dostępne dla wszystkich bez ograniczeń, co pozwala skuteczniej poszerzać wiedzę o rodzinie i nie trzeba dodawać więcej niż jedną osobę tej samej osoby z różnicą, która występuje tylko w imieniu drzewa.

16 kwietnia 2013 r. Dodano funkcję przesyłania zdjęć, historii i dokumentów. Na obrazach pokazano twarze osób, które później zostały umieszczone w rodowodzie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *