Fotka.pl

Fotka.com jest witryną polskich portali społecznościowych uruchomioną 14 lutego 2001 roku. Właścicielem strony jest Fotka.pl Sp. z oo, założona przez Rafała Agnieszczaka i Andrzeja Cieszelskiego.

Witryna została pierwotnie wzorowana na stronie HotOrNot.com. Z biegiem czasu przejął funkcjonalność. Strona internetowa jest otwarta i pozwala na opublikowanie określonej liczby zdjęć użytkowników, ich oceny i komentowania. Każdy członek społeczności ma również możliwość stworzenia własnego opisu, który zawiera charakterystyczne cechy. Wymóg posiadania tych wydarzeń jest bezpłatny. Brak tego ostatniego umożliwia wyświetlanie tylko profili innych osób, ale także w ograniczonym zakresie.

W przypadku dodatkowej płatności system oferuje dodatkowe funkcje:

Fotka.pl (jako grupa) w październiku 2009 roku posiadał 2 046 986 unikalnych użytkowników, w sumie 971,403,373 odsłon, co uplasowało go na czternastym miejscu w Polsce pod względem popularności tego typu usługi. Łączna liczba zarejestrowanych kont wynosi ~ 5 milionów (źródło: Fotka.pl), z czego około 2 procent. są płatnymi kontami. Fotka.pl została również wybrana jako Społeczność Roku 2006 i 2008 w głosowaniu użytkowników Internetu organizowanym przez Akademię internetową.

Leave a Comment

Your email address will not be published.