Gizmodo

Gizmodo  – ogólnoświatowy blog technologiczny poświęcony rozwiązaniom i wynalazkom.

Gawk Media , którego prezesem jest Nick Denton . Blog słynie z najświeższych wiadomości o technologicznej pisanych w bardzo osobisty sposób.

Gizmodo działa od 2002 roku. Pierwotnie był szefem był Peter Rojas, który został jednak zwerbowany przez Weblogs, Inc. do prowadzenia konkurencyjnego bloga technologicznego – Endgadget .

W 2005 roku VNU i Gawker Media położyły siłę, przez sprzedażnić markę Gizmodo w Europie. VNU odpowiada za Tłumaczenia Wiadomościach na francuski, niemiecki, Hiszpański, Włoski i Portugalski, a takze tworzy treści związane Z wydarzeniami na europejskim Rynku.

W kwietniu 2007 Roku Allure Mediów uruchomiło Gizmodo Australii na licencji Gawker media (takze z wiadomościami z australijskiego Rynku). W listopadzie 2007 HUB Uitgevers przejęło licencję na rynku holenderskim.

Szef Apple , Steve Jobs , przyznał, ZE JEST JEGO Gizmodo ulubionym blogiem o gadżetach – przerodziło sie z W do długotrwałą dysputę Między Gizmodo i Endgadgetem  [1]  .

W sierpniu 2008 roku uruchomiono edycję brazylijską po portugalsku.

8 marca 2010 ruszyła edycja version Roku, Która Poza tłumaczeniami version Amerykańskiej oferowała takze Polskie Materiały  [2],  [3]  . Dnia 31 grudnia 2012 roku strona Gizmodo Polska została wprowadzona do obrotu i zmieniła domenę na giznet.pl

Linki zewnętrzne

  • http://gizmodo.pl
  • http://giznet.pl

Przypisy

  1. Skocz do góry↑ Ulubiony blog gadżetu Steve’a Jobsa – Valleywag.com, 31 marca 2007 [1]
  2. Skocz do góry↑ Startuje oficjalna english version Gizmodo – Onet Technowinki, 8 marca [2]
  3. Skocz do góry↑ Polskie Gizmodo – Webhosting.pl, 9 marca [3]

Leave a Comment

Your email address will not be published.