Google AdSense

Google AdSense to usługa reklamowa Google, która wyświetla kontekstowe reklamy tekstowe, banery i reklamy wideo na stronach internetowych.

W najbliższej przyszłości AdSense będzie wyświetlać reklamy na podstawie aktywności w Internecie i zachowania użytkowników Internetu. Ta funkcja nazywa się targetowaniem behawioralnym (jednak Google używa terminu “reklamy oparte na zainteresowaniach”).

Według danych International Data Corporation, udział Google AdSense na rynku reklamy internetowej w USA w czwartym kwartale 2007 r. Wyniósł 23,7%. Według Google, całkowite przychody z emisji reklam w programach AdSense i AdWords w 2007 r. Wyniosły ponad 16 miliardów dolarów. Rok później dochód wynosił już 21 miliardów dolarów.

Google ma prawo do blokowania kont w programie według własnego uznania. Ponadto konta są blokowane bez żadnego uzasadnienia, co wyjaśnia Google, chroniąc rozszerzone systemy wykrywania. Zablokowanie konta spowoduje utratę jakichkolwiek przychodów i uniemożliwi utworzenie konta AdSense w przyszłości.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *