Google Apps

Google Apps for Work (wcześniej Google Apps dla Firm) to zestaw oprogramowania i oprogramowania, które zwiększają wydajność i oprogramowanie oferowane przez Google jako usługa oparta na subskrypcji w chmurze. Oprogramowanie zawiera popularne aplikacje internetowe Google, w tym Gmail, Dysk Google, Google Hangouts, Kalendarz Google i Dokumenty Google. Mimo że te produkty są bezpłatne dla użytkowników prywatnych, Google Apps for Work oferuje dodatkowe, zwykle funkcje biznesowe, takie jak możliwość korzystania z indywidualnych adresów e-mail w domenie (@ twojafirma.com), co najmniej 30 GB do przechowywania dokumentów i wiadomości e-mail i 24-godzinne wsparcie techniczne za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonu. Jako rozwiązanie w chmurze wykorzystuje inną koncepcję niż standardowe oprogramowanie biurowe, które poprawia wydajność, włączając informacje o klientach do bezpiecznych centrów danych Google zamiast tradycyjnych wewnętrznych serwerów znajdujących się w firmach. Według Google, Google Apps korzysta z ponad 5 milionów organizacji na świecie, w tym 60 procent firm z listy Fortune 500.

Zakres usług i usług Google Apps for Work obejmuje Gmail, Kalendarz Google, Dysk Google, Google Hangouts, Dokumenty Google, Arkusze Google, Prezentacje Google, Formularze Google, Witryny Google, Google+ i Google Apps Vault. Z wyjątkiem Google Apps Vault, podstawowy plan obejmuje wszystkie usługi, a koszt użytkownika wynosi 5 USD miesięcznie lub 50 USD rocznie. Pakiet Premium, Drive for Work, który obejmuje Google Apps Vault i nieograniczoną ilość miejsca na dysku, jest dostępny za opłatą miesięczną w wysokości 10 USD za użytkownika.

1 kwietnia 2004 r., Uruchomiona w ograniczonej formie, Gmail jest obecnie najpopularniejszą usługą pocztową na świecie. Dla klientów prywatnych udostępniono go w 2007 roku. Według Google, w czerwcu 2012 r. Gmail był używany przez 425 milionów ludzi. W bezpłatnej wersji dla użytkowników prywatnych pojawiają się reklamy tekstowe związane z treścią e-maili. Popularne ustawienia obejmują 15 GB miejsca na dysku, grupy dyskusyjne, skuteczne wyszukiwanie i interfejs przypominający aplikację. Mimo że jest podobna do wersji darmowej, Gmail w Google Apps for Work oferuje dodatkowe funkcje dla użytkowników biznesowych. Należą do nich:

Usługa magazynowania i synchronizacji Google została uruchomiona 24 kwietnia 2012 roku, co najmniej 6 lat po pojawieniu się pogłoski o rozwoju produktu. Oficjalna reklama Google pokazała, że ​​Dysk Google to “miejsce, w którym możesz tworzyć, udostępniać, pracować w grupie i przechowywać wszystkie materiały”. Dzięki Dyskowi Google użytkownicy mogą wysyłać pliki dowolnego typu do chmury, udostępniać je innym i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego komputera, tabletu lub smartfona. Użytkownicy mogą łatwo synchronizować pliki między komputerem a chmurą za pośrednictwem aplikacji działających na komputerze Mac lub PC. Ta aplikacja tworzy specjalny folder na komputerze, a wszystkie zmiany plików są synchronizowane na Dysku Google, w Internecie i na urządzeniach. Dysk Google dla użytkowników niekomercyjnych oferuje 15 GB pamięci współużytkowanej dla Gmaila, Dysku Google i Zdjęć Google+. Podczas pracy z Google Apps for Work na Dysku Google są dostępne dodatkowe funkcje do zastosowań biznesowych.

Leave a Comment

Your email address will not be published.