Google+

Google+ (znany także jako Google Plus lub G+) – serwis społecznościowy firmy Google Inc. Został uruchomiony 28 czerwca 2011 w fazie testowej . Następnego dnia użytkownicy mogli już wysłać zaproszenia do rejestracji dla swoich znajomych. Możliwość zarejestrowania się w fazie testowej istniała po otrzymaniu zaproszenia, a dla kilku losowych użytkowników rejestracja została otwarta . Pierwszym sloganem promującym projekt jest zdanie: “dzielenie się tak, jak w prawdziwym życiu. Przemyślane pod kątem internetu” . Google+ ma również aplikację przeznaczoną do mobilnego systemu operacyjnego Android oraz na telefony iPhone .

Jest to kolejna próba konkurowania Google z największym serwisem społecznościowym na świecie Facebook po projektach Google Buzz, Google Wave czy Orkut . 19 września 2012 liczba aktywnych użytkowników portalu Google+ przekroczyła 400 milionów . Google+ łączy w sobie dostępne już usługi społecznościowe Google takie jak Google Profile i Google Buzz oraz udostępnia nowe funkcje, jak kręgi znajomych, wideospotkania. Także dzięki integracji z kontaktami profilu Google możliwe jest szybkie znalezienie znajomych. Opcjonalnie można również połączyć swoje konto z internetowym albumem zdjęć Picasa Web. W grudniu 2012 nowo utworzone konta YouTube stają się tożsame z kontem Google. Konta YouTube utworzone przed majem 2009 roku są autonomicznymi, pojedynczymi kontami YouTube niepowiązanymi z kontem Google .

Poniższa lista przedstawia listę stron na Google Plus o największej liczbie obserwujących. Stan na 15 marca 2015 .

W pierwszym dniu działania usługi, różne media podały informację, że rząd Chińskiej Republiki Ludowej zablokował dostęp do serwisu w tym kraju . 11 lipca 2011 również rząd Iranu zablokował dostęp do tej usługi .

Leave a Comment

Your email address will not be published.