mBlog

INFO

Kursy i nauka

Studentix

Studentix

StudentIX był serwisem społecznościowym, który zrzeszał studentów głównie z krajów europejskich. Powstał na bazie pierwowzoru StudiVZ założonego w Berlinie. Podobne platformy istniały we Francji (StudiQG), we Włoszech (StudiLN) oraz w Hiszpanii (EstudiLN). Rejestracja w serwisie studentIX miała na celu umożliwienie studentom znalezienia znajomych, szczególnie tych z własnej uczelni. Dodatkowo, użytkownicy mieli możliwość tworzenia list znajomych, dodawania komentarzy, wysyłania wiadomości innym użytkownikom oraz tworzenia albumów fotografii. Obecnie, serwis został połączony z meinVZ.net i nie jest już dostępny (stan na 2012 rok).

W skrócie

 • StudentIX był serwisem społecznościowym dla studentów z krajów europejskich.
 • Rejestracja w serwisie umożliwiała znalezienie znajomych wśród studentów z własnej uczelni.
 • Funkcje serwisu obejmowały tworzenie list znajomych, dodawanie komentarzy, wysyłanie wiadomości i tworzenie albumów fotografii.
 • StudentIX został połączony z meinVZ.net i obecnie nie jest aktywny (stan na 2012 rok).
 • Analogiczne serwisy do studentIX istniały we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Historia studentIX

Pierwowzór – StudiVZ

StudiVZ, założony w Niemczech w 2005 roku, szybko stał się popularnym miejscem spotkań dla studentów. Jego sukces zainspirował powstanie podobnych serwisów w innych krajach europejskich, co świadczy o jego wpływie na kształtowanie się społeczności studenckich online.

 • Pierwszy serwis społecznościowy skierowany specjalnie do studentów.
 • Zawierał funkcje umożliwiające łatwe nawiązywanie kontaktów i dzielenie się zainteresowaniami.
 • Był wzorem dla wielu innych serwisów w Europie.

StudiVZ umożliwiał studentom nie tylko utrzymywanie kontaktów, ale także tworzenie nowych znajomości, co miało duże znaczenie dla integracji społeczności akademickiej.

Analogiczne serwisy we Francji, Włoszech i Hiszpanii

Podobnie jak studentIX, w innych krajach Europy powstały serwisy społecznościowe skierowane głównie do środowiska studenckiego. Ważne jest, aby zauważyć, że każdy z tych serwisów odzwierciedlał kulturowe niuanse swojego kraju, co przyczyniło się do ich popularności wśród lokalnych użytkowników.

 • We Francji znaczącą rolę odgrywał serwis Nomad, który umożliwiał studentom wymianę informacji na temat życia akademickiego.
 • Włochy mogły pochwalić się serwisem Universitando, platformą, która łączyła studentów z całego kraju.
 • Hiszpania wprowadziła do użytku Tuenti, serwis społecznościowy, który szybko stał się popularny wśród młodzieży akademickiej.

Każdy z tych serwisów miał swoje unikalne funkcje, które odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom studenckiej społeczności w danym kraju.

Cele rejestracji w serwisie

Rejestracja w serwisie studentIX była krokiem, który otwierał przed studentami nowe możliwości. Głównym celem było nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z innymi użytkownikami, co było szczególnie ważne w kontekście życia akademickiego.

 • Ułatwienie komunikacji między studentami
 • Wymiana materiałów edukacyjnych
 • Organizacja wydarzeń studenckich
 • Budowanie sieci kontaktów zawodowych

Rejestracja w studentIX umożliwiała dostęp do szerokiej gamy funkcji wspierających życie studenckie, od wspólnej nauki po organizację imprez.

Funkcje studentIX

Szukanie znajomych

Funkcja szukania znajomych była jedną z kluczowych w studentIX, umożliwiając użytkownikom odnajdywanie osób, z którymi studiowali lub mieli wspólne zainteresowania. Dzięki niej, sieć społecznościowa stawała się bardziej spersonalizowana i przyjazna.

 • Wprowadź imię, nazwisko lub pseudonim osoby, której szukasz.
 • Skorzystaj z filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania (np. według uczelni, miasta, czy zainteresowań).
 • Przeglądaj profile i dodawaj znajomych.

Ta funkcja znacząco ułatwiała nawiązywanie nowych kontaktów i budowanie społeczności wokół wspólnych pasji i doświadczeń.

Tworzenie list znajomych

Funkcja tworzenia list znajomych w studentIX umożliwiała użytkownikom organizowanie swoich kontaktów w bardziej przejrzysty sposób. Dzięki temu, łatwiej było zarządzać znajomościami i grupować osoby według różnych kryteriów, takich jak uczelnia, miasto, czy wspólne zainteresowania.

Listy znajomych były podstawą do budowania społeczności wokół wspólnych tematów i zainteresowań, co sprzyjało wymianie doświadczeń i informacji między użytkownikami.

 • Ułatwienie komunikacji
 • Lepsza organizacja kontaktów
 • Możliwość grupowania znajomych według zainteresowań

Tworzenie list znajomych było jednym z kluczowych elementów, które przyczyniły się do popularności studentIX.

Dodawanie komentarzy

Funkcja dodawania komentarzy w studentIX umożliwiała użytkownikom wyrażanie opinii i uczestnictwo w dyskusjach na profilach swoich znajomych oraz na stronach grup tematycznych. To była jedna z kluczowych funkcji społecznościowych, która sprzyjała interakcji i budowaniu relacji między użytkownikami.

 • Możliwość komentowania postów i zdjęć
 • Reagowanie na komentarze innych użytkowników
 • Tworzenie łańcuchów dyskusyjnych

Ta funkcja znacząco wpłynęła na dynamikę społeczności, umożliwiając bardziej bezpośrednią i osobistą formę komunikacji.

Wysyłanie wiadomości

Funkcja wysyłania wiadomości w studentIX umożliwiała użytkownikom bezpośrednią komunikację, co znacznie ułatwiało nawiązywanie nowych kontaktów oraz utrzymywanie relacji z już poznanymi osobami. To była jedna z najbardziej cenionych funkcji serwisu, pozwalająca na szybką i prywatną wymianę informacji między studentami.

Wysyłanie wiadomości było często pierwszym krokiem do głębszej znajomości.

Użytkownicy mogli korzystać z tej funkcji do różnorodnych celów, od organizacji wspólnych wydarzeń po wymianę notatek i materiałów edukacyjnych. Lista poniżej przedstawia główne zastosowania funkcji wysyłania wiadomości:

 • Organizacja spotkań i imprez
 • Wymiana materiałów edukacyjnych
 • Dyskusje na tematy akademickie
 • Planowanie wspólnych projektów
 • Utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi

Dzięki tej funkcji studentIX stał się nie tylko platformą do nawiązywania nowych znajomości, ale również narzędziem wspierającym życie akademickie i społeczne studentów.

Tworzenie albumów fotografii

Tworzenie albumów fotografii w studentIX umożliwiało użytkownikom dzielenie się swoimi wspomnieniami i momentami z życia akademickiego. To była jedna z najbardziej cenionych funkcji serwisu, pozwalająca na budowanie wspólnoty wokół wspólnych doświadczeń.

Użytkownicy mogli łatwo dodawać zdjęcia, tworzyć albumy tematyczne i udostępniać je wybranym osobom lub grupom.

Lista korzyści z tworzenia albumów fotografii w studentIX:

 • Łatwość w dodawaniu i organizowaniu zdjęć
 • Możliwość dzielenia się wspomnieniami z innymi
 • Budowanie więzi między użytkownikami

Tworzenie albumów było nie tylko sposobem na zachowanie wspomnień, ale również na pokazanie swojej kreatywności i dzielenie się nią z innymi. Ta funkcja sprzyjała interakcjom i wzmacniała poczucie przynależności do społeczności studenckiej.

Połączenie z meinVZ.net

Historia połączenia

Połączenie serwisów studentIX i meinVZ.net było kluczowym momentem w historii obu platform. Zmiana ta miała na celu stworzenie silniejszej, bardziej zintegrowanej społeczności studenckiej, która mogłaby korzystać z rozszerzonej gamy funkcji i lepszego wsparcia technicznego.

W wyniku połączenia, użytkownicy zyskali dostęp do nowych narzędzi i możliwości, które wcześniej były niedostępne na oddzielnych platformach.

Jednakże, proces integracji nie był pozbawiony wyzwań. Oto kilka kluczowych punktów:

 • Należało zintegrować bazy danych użytkowników, zachowując przy tym ich prywatność i bezpieczeństwo danych.
 • Konieczne było dostosowanie interfejsów użytkownika, aby zapewnić spójność i intuicyjność obsługi.
 • Wprowadzenie nowych funkcji wymagało dokładnych testów, aby uniknąć problemów technicznych.

Mimo tych wyzwań, połączenie przyniosło wiele korzyści, zarówno dla użytkowników, jak i dla samego serwisu. Dzięki temu, studentIX i meinVZ.net mogły lepiej sprostać rosnącej konkurencji na rynku mediów społecznościowych.

Aktualny stan serwisu

Po połączeniu z meinVZ.net, platforma studentIX przeszła znaczące zmiany, które wpłynęły na jej popularność i funkcjonalność. Obecnie serwis nie cieszy się już tak dużą popularnością, jak w czasach swojej świetności, ale nadal posiada grupę wiernych użytkowników.

W obliczu rosnącej konkurencji ze strony nowoczesnych platform społecznościowych, studentIX stara się dostosować, oferując nowe funkcje i ulepszenia.

Jednakże, pomimo tych starań, serwis wciąż boryka się z wyzwaniami:

 • Utrata użytkowników na rzecz bardziej popularnych platform
 • Problemy z utrzymaniem aktualności technologicznej
 • Trudności w przyciąganiu nowych użytkowników

Podsumowując, przyszłość studentIX wydaje się niepewna, ale jego dziedzictwo jako pioniera wśród serwisów społecznościowych dla studentów pozostaje niezaprzeczalne.

Podsumowanie

Era social media studenckich, reprezentowana przez serwis studentIX, była ważnym okresem dla studentów z krajów europejskich. Platforma ta umożliwiała studentom znalezienie znajomych na uczelni, dzielenie się komentarzami i fotografiami oraz komunikację z innymi użytkownikami. Niestety, serwis studentIX został połączony z innym portalem i obecnie nie istnieje. Jednakże, dziedzictwo studentIX pozostaje w pamięci tych, którzy korzystali z tej platformy i czerpali z niej korzyści w swoim życiu studenckim.

Najczęściej zadawane pytania

Czym był studentIX?

studentIX był serwisem społecznościowym, zrzeszającym studentów zwłaszcza krajów europejskich. Był pierwowzorem portalu StudiVZ założonego w Berlinie. Analogiczne serwisy istnieją we Francji (StudiQG), Włoszech (StudiLN) oraz Hiszpanii (EstudiLN). Celem rejestracji w serwisie było szukanie znajomych wśród studentów, zwłaszcza swojej uczelni. Umożliwiał również tworzenie list znajomych, dodawanie komentarzy, wysyłanie wiadomości oraz tworzenie albumów fotografii.

Dlaczego warto zarejestrować się w serwisie studentIX?

Warto zarejestrować się w serwisie studentIX, ponieważ umożliwia on szukanie znajomych wśród studentów, tworzenie list znajomych, dodawanie komentarzy, wysyłanie wiadomości oraz tworzenie albumów fotografii.

Czy serwis studentIX był popularny wśród studentów?

Tak, serwis studentIX cieszył się popularnością wśród studentów, zwłaszcza w krajach europejskich, gdzie zrzeszał studentów z różnych uczelni.

Dlaczego serwis studentIX został połączony z meinVZ.net?

Serwis studentIX został połączony z meinVZ.net w celu poszerzenia swojego zasięgu i możliwości dla użytkowników. Połączenie miało na celu wzmocnienie obu platform społecznościowych.

Czy istnieją jakieś alternatywne serwisy podobne do studentIX?

Tak, istnieją analogiczne serwisy we Francji (StudiQG), Włoszech (StudiLN) oraz Hiszpanii (EstudiLN), które również zrzeszają studentów i umożliwiają interakcje społeczne.

Czy serwis studentIX nadal istnieje?

Nie, serwis studentIX został połączony z meinVZ.net i obecnie (w 2012 roku) nie istnieje jako samodzielna platforma.

Udostępnij

O autorze