Lookbook.nu

LOOKBOOK.nu to darmowa społeczna strona internetowa poświęcona modzie i fotografii. Została założona przez Yuri Lee w San Francisco w 2008 roku. Inspiracją do stworzenia tej strony była moda uliczna, blogi takie jak Sartorialis i The Cobrasnake. Domyślnym językiem portalu jest język angielski i każdy może się zarejestrować.

Portal łączy ludzi w wieku 15-25 lat, 75 procent kobiet. Około połowa wszystkich użytkowników pochodzi z USA. Kraje reprezentowane w LOOKBOOK są reprezentowane w Polsce, Argentynie, Francji i Australii. Strona znacznie zwiększa liczbę nowych użytkowników (ponad 50 000 uczestników i ponad milion wyświetleń najbardziej stylowych stylów w ciągu miesiąca). Popularność i sukces tego portalu zostały omówione w najważniejszych mediach związanych z modą, w tym: Elle Belgium, Status Magazine, London Evening Standard i wiele innych.

Portal skupia osoby zainteresowane modą. Rozdzielenie stylów dzieli się na: marki, kraje pochodzenia właścicieli profili i rodzaje odzieży pojawiające się w tym przebraniu. Strona internetowa ma możliwość głosowania subiektywnie za najlepszą stylizację, profile i dodawanie ich do ulubionych. Struktury są wyświetlane na różne sposoby. Domyślny podgląd portalu odbywa się za pomocą zakładki “HOT”, która wyświetla zdjęcia, z których wygrał najwięcej punktów HYPE. Druga zakładka “NOWOŚĆ – aktualności” pokazuje wszystkie style wysyłane na stronę. Ta zakładka oferuje funkcję znaną jako “Filtr Karmy”, dzięki której użytkownicy z dużą liczbą punktów znajdują się w najbardziej widocznym miejscu stołu. Zakładka “TOP” ma funkcję wyświetlania najpopularniejszych stylizacji zamieszczonych na portalu i sortowania według dnia / tygodnia / miesiąca / roku. W zakładce “STANY” możesz zobaczyć listę użytkowników z największą liczbą głosów “KARMA”. Użytkownicy zarejestrowani na LOOKBOOK.nu, Facebooku i Twitterze mają możliwość oznaczania okularów i komentowania stylizacji, publikowanych przez użytkowników LOOKBOOK.nu. Nagradzanie punktów Hype to anonimowa operacja, która zachęca wszystkich do głosowania. Witryna oferuje więcej możliwości logowania się do systemu. Ci użytkownicy, oprócz wyraźnej głosowania i pozostawienie komentarzy może przypisać znak „miłości” (oznaczony jako <3) stylizacji, że szczególnie jak, akcji i archiwum stylizowane wybrany, aby stać się fanem wybranego blogera (jest powiadamiany o wszelkich aktywności na lookbook). Portal oferuje również forum, na którym można publikować i omawiać tematy.

Obecnie na liście 25 najpopularniejszych blogerów tej książki od początku jej istnienia są dwie Polki. Julia Juliett Kuczyńska (6. miejsce, ponad 681 tys. Fanów i 2 najlepiej stylizacji w portalu i Kasi Gorol (17 miejsce, 442 tys. Kibiców). Polskiego stylizacji wielkim zainteresowaniem i popularnością.

Leave a Comment

Your email address will not be published.