Pharyngula (blog)

Pharyngula  – blog o szer Sieci ScienceBlogs prowadzony przez PZ Myersa . W 2006 r. Czasopismo  Nature  uznało go za jednego z pięciu najlepszych blogów pisanych przez naukców  [1]  . W 2005 nominano mu Nagrodę Koufax w kategorii Best Expert Blog  [2]  . Tematyka blogu jest różnorodna, obejmuje nauki ścisłe i zagadnienia nienaukowe. Mam uznanie zyskał Popularność dzieki sarkastycznemu stylowi Myersa i ostrej krytyce inteligentnego Projektu oraz kreacjonizmu . Blog promuje poglądy ateistyczne i liberalne .

Historia

Według Alexy strona Pharyngula.org o stanie uruchomiona 19 czerwca 2002  [3]  . Byl projekt strony Początkiem, ktorým w w ramach ćwiczeń pisania Z Prac uczniowie Myersa Mieli przedstawić mini Eseje , potem publikowane w internecie. Po jego dokonaniu Myers zaczął osobiście korzystać z oprogramowania. Nazwał go od nazwanego ulubionego pasa terytorialnego – pharynguli  [4]  . Od 2005 blog Myersa znajduje się na serwerzeach ScienceBlogs.

Tematyka

W 2007 opublikował Prenumeruj książki Myers Stuarta Pivara  lifecode  , od w ktorej zawarta byłą teza, Ze na jest zarodkowym Samodzielna Organizacja i płodowym etapie Rozwoju określa ostateczną budowę organizmów. Skrytykował książkę Myers, twierdząc, Ze ilustracje pomysły i w w Niej zawarte powstały Wyobraźni Pivara I Nie Maja oparcia faktach w  [5],  [6]  . Dyskusji cza dziale po komentarzy blogu, Pivar pozwał Myersa o zniesławienie, jednak w ciągu tygodnia od wycofał pozew uznając, Ze JEST winnym ziarno Marketing Group  [7]  .

W czerwcu 2008 skomentował doniesienia prasowe Myers na pewno chodziło o studenta University of Central Florida , Który usiłował wynieść z kosciola konsekrowaną Hostie i pokazać ciekawemu Chrześcijańskiej Wiary koledze JEGO domu w  [8]  . Po Tym Jak uczeń zaczął otrzymywać groźby Śmierci Myers opublikował Pierwszy Wpis na dziesięć Temat na swoim blogu. Sam rowniez zaczął wkrótce otrzymywać obraźliwe maile pogróżki i  [9]  .

Myers, krytykuje Chętnie Szczególnie kreacjonizm, Idee inteligentnego Projektu i Instytucje promujące pseudonaukę, TAKIE Jak Discovery Institute CZY odpowiedzi w Księdze Rodzaju . W lutym i marcu 2007 skupił się na neurochirurgu Michaelu Egnorze , która właśnie zgłosiła się do Discovery Institute. Krytyka poglądów Egnora Poza Myers wykpił Fakt, že Discovery Institute polega na Wiedzy osoby W niemającej nic wspólnego z ewolucjonizmem  [10]  .

NA początku kwietnia 2007 Myers, Bral udział stanowi w przygotowaniu żartu primaaprilisowego zaaranżowanego przez Twórców bloga z Panda za Thumb , ze w ramach którego powstała fałszywa strona Discovery Institute, na to ktorej znalazło się “oświadczenie Michaela Egnora”, ZE Wiadomość o JEGO zatrudnieniu przez Instytut byla od w istocie primaaprilisowym żartem  [11]  . Następnego Dnia Myers wyjaśnił żart i jednocześnie opisał trudności, na Jakie napotyka SIĘ Ktos próbujący sparodiować I tak absurdalny sposób myślenia Już kreacjonistów. TE poparł cytatem Tezę ZE Stephena Meyera  [12]  [13]  .

Stałym elementem bloga są te strony poświęcone głowonogom , grup organizmów, może Myers spokoju za wieś interesującą  [14]  .

Pigmeje i karły

W czerwcu 2005 wyśmiał Komiks Myers Jima Pinkoskiego , Który odczytując dosłownie Werset z Biblii “A w owych czasach Byli na Ziemi Giganci” ( Rdz 6: 4), stwierdził, Ze dawniejsi LUDZIE Byli wyżsi niz współcześnie. Oszacował wzrost Pinkoski Adama na 15 stop (4,6 m) i Noego na 12 stop (3,7 m). Myers skupił SIĘ szczególnie na krótkiej uwadze towarzyszącej rysunkowi: “Uwaga: Jeśli myślisz ZE się niemożliwe, aby czemu Mamy PIGMEJÓW + Karly ?? [sic!]” ( „Uwaga: Jeśli masz wątpliwości, to jest możliwe, jak to tam są Pigmeje + Krasnoludy ?? „).

Autor bloga uznał uwagę lub prośbę o niezamierzenie komiczny wniosek non sequitur . W odróżnieniu od Pinkoskiego pogrubienia i znaków zapytania  [15]  :

 • “Zastanawiałeś Kiedyś SIĘ, JAK SIĘ Do cholery mogło STAC, ZE taki Jak idiota George W. Bush został Wybrany? Jeśli myślisz, že by niemożliwe, aby czemu Mamy PIGMEJÓW + Karly ??”
 • “Jak LUDZIE Moga Być tak naiwni, by wierzyć w nonsensy sprzedawane przez Discovery Institute? Jeśli myślisz, že by niemożliwe, aby czemu Mamy PIGMEJÓW + Karly ??”

Odpowiedź dworzanina

Po wydaniu  Boga urojonego  Myers wyśmiały go Dawkinsa , zarzucających mu nieznajomość subtelnych niuansów teologii. Nawiązując do  Nowych szat króli  , włożył “krytykę” w usta wyimaginowanago dworzanina-lizusa  [16]  :

Bezczelność i tupet zarzutów niejakiego Dawkinsa Nie dziwią , gdy uświadomimy sobie JEGO brak odpowiedniego wykształcenia. Pan Dawkins Nie Zna na pewno uczonej i szczegółowej dysertacji Hrabiego Roderiga z Sewilli, poświęconej niespotykanej cudowności egzotycznych Skór, z jakich szyte SA buty JEGO Cesarskiej Mości. Wskazuje Też Wszystko, Ze obce JEST ul arcydzieło Belliniego  O poświacie Jaka roztaczają Pióra królewskiego kapelusza . My tymczasem doczekaliśmy SIĘ Już Powstania całych Szkół, Które nieustannie publikują uczone traktaty o przewspaniałości szat JEGO Wysokości, aw każdej poważnej gazecie JEST nawet specjalna rubryka poświęcona Cesarskim kreacjom […] Dawkins jednak dziesięć Wielki filozoficzny dorobek ośmiela SIĘ zignorować PO do TYLKO przez z arogancją i okrucieństwem zarazem stwierdzić: “Cesarz JEST nagi!” […] póki przesuwać Dawkins Nie przeszkoli SIĘ w salonach mody Paryża ı Mediolanu, Dopóki Nie zrozumie, Na Czym polega różnica Między riuszkami frywolitkami, pozostaje TYLKO przyjąć, Ze Wszystko co Napisał, Nie stanowi w istocie najmniejszej obrazy dla cesarskiego gustu. Biologiczne wykształcenie, Jakie odebrał przesuwać Dawkins moze i sprawia, Ze potrafi odróżnić na genitalia, gdy Ktos wymachuje ul nimi przed nosem, piwo do O WIELE za Mało, [17]  .

Sam Dawkins zacytował “Odpowiedź dworzanina” (ang. Post COUTIER za) oo w debacie Alisterem McGrathem , Jako autora podając “wspaniałego PZ Myersa”. JA takze w Przywołał przedmowie do Wydania  Byk urojonego  w miękkiej okładce Ż 2007  [18]  .

Prawo Blake’a

Odpowiedzi krytykom nazywającym W Myersa, Dawkinsa I o innych zbliżonych poglądach “fundamentalistycznymi ateistami”  [19],  [20]  Myers Napisał  [21]  :

” Nowy ateizm ” (nie lubię Tego wyrażenia) przyjmuje Podstawowy Zestaw zasad, Które okazały SIĘ Silne i Przydatne w Swiecia naukowym – prawdopodobnie zauważyliście, Ze większość oo Tych zarozumiałych ateistów MA zaplecze naukowe – i podkreśla, Ze moga się znaleźć ZASTOSOWANIE takze do każdej innej działalności Ludzi. Te Zasady na ufność w Naturalne przyczyny i domaganie SIĘ wyjaśnień Przy użyciu rzeczywistych pojęć, z udokumentowaniem łańcucha dowodów, Które kazdy moze zbadać. Cnotami SA krytyczne Myślenie, elastyczność, otwartość , weryfikacja i Dowód. Grzechami SA dogmaty, wiara, tradycja, objawienie, zabobon i Nadprzyrodzone. Nie ma Pisma świętego, o główną Wyslij pomysł JEST, ZE Wszystko Musi Być Otwarte na racjonalizm, oparty na dowodach krytycyzm – do przeciwieństwo fundamentalizmu.

Myers podsumował Swoje Ostatecznie Stanowisko powołując SIĘ NA “Prawo Blake’a” zawdzięczające nazwę autorowi bloga, częstego komentatora wpisów w Pharynguli, Blake’a Staceya  [22]  . Stacey sformułował Swoje Prawo w oparciu o 2007 w Prawo Godwina . Ono następująco Brzmi  [23]  :

Podczas dyskusji na pewno chodziło o ateizmu (sceptycyzmu itp.), Prawdopodobieństwo, Ze ktos porówna ateistę zrobić religijnego fundamentalisty wzrasta zrobić Jednego.

Przypisy

 1. Skocz do góry↑  Pięć blogów naukowych  . “Natura”. 442, 9-9, 5-6-2006. DOI : 10,1038 / 442009a .
 2. Skocz do góry↑ 2005 Nagrody Koufax – Zwycięzcy (  ang.  ) . [dostęp 20-6-2009].
 3. Skocz do góry↑ Powiązane informacje na pharyngula.org . Alexa Internet. [dostęp 20-6-2009].
 4. Skocz do góry↑ Pharyngula: O Pharyngula
 5. Skocz do góry↑ Myers PZ: Lifecode (  ang.  ) . Pharyngula, 12-7-2007. [dostęp 20-6-2009].
 6. Skocz do góry↑ Myers PZ: Kod życia: Od jaja do zarodka przez samoorganizację (  ang.  ) . Pharyngula, 17-7-2007. [dostęp 22-6-2009].
 7. Skocz do góry↑ Christopher Mims: PZ Myers, główny blog ScienceBlogs.com, jest pozywany za zniesławienie . Scientific American, 16.08.2015.
 8. Skocz do góry↑ Wafel komunijny, w którym przetrzymywany jest zakładnik, podnosi święte piekło (  ang.  ) . Star Tribune. [dostęp 20-6-2009].
 9. Skocz do góry↑ Myers PZ: Mail Dump (  ang.  ) . Pharyngula, 13-7-2008. [dostęp 20-6-2009].
 10. Skocz do góry↑ Myers PZ: Dr Michael Egnor rzuca wyzwanie ewolucji! (  ang.  ) . Pharyngula, 18-1-2007. [dostęp 20-6-2009].
 11. Skocz do góry↑ Powinniśmy byli wiedzieć, że lepiej Egnor nas wszystkich zwieść (  ang.  ) . Pharyngula, 1-4-2007. [dostęp 20-6-2009].
 12. Skocz do góry↑ Myers PZ: Jest 2 kwietnia! (  ang.  ) . Pharyngula, 2-4-2007. [dostęp 20-6-2009].
 13. Skocz do góry↑ Najgłupsza rzecz, czy zwykły geniusz? (  ang.  ) . Panda’s Thumb, 4-2-2007.
 14. Skocz do góry↑ Myers PZ: Głowonogi . Pharyngula. [dostęp 22-6-2009].
 15. Skocz do góry↑ Jeśli masz wątpliwości, czy to możliwe, to w jaki sposób istnieją PYGMIES + DWARFS? . Pharyngula, 9-8-2006. [dostęp 22-6-2009].
 16. Skocz do góry↑ Myers PZ: The Courtier’s Reply (  ang.  ) . Pharyngula, 24-12-2006. [dostęp 21-6-2009].
 17. Skocz do góry↑ Tłumaczenie Piotr J. Szwajcer, w: Dawkins R:  Bóg urojony  . CIS, 2007
 18. Skocz do góry↑ Richard Dawkins czyta nowy przedmowę do The God Delusion (paperback) . 20-6-2007. [dostęp 16-08-2015].
 19. Skocz do góry↑ Myers PZ: The False Equation (  ang.  ) . Pharyngula, 26-2-2007. [dostęp 20-6-2009].
 20. Skocz do góry↑ Myers PZ: Więc co powinniśmy nazwać sobie ateistami? (  ang.  ) . Pharyngula, 5-4-2007. [dostęp 20-6-2009].
 21. Skocz do góry↑ Myers PZ: Arcykapłan Epstein w Newsweeku (  ang.  ) . Pharyngula, 14-6-2007. [dostęp 20-6-2009].
 22. Skocz do góry↑ Myers PZ: Commenter Awards (  ang.  ) . Pharyngula, 2007. [dostęp 20-6-2009].
 23. Skocz do góry↑ Stacey, Blake: Recycled Blake Stacey: Podążając za przykładem Godwina(  ang.  ) . Science After Sunclipse, 5-4-2007. [dostęp 22-6-2009].

Leave a Comment

Your email address will not be published.