queer.pl

queer.pl (poprzednio: innastrona.pl) – najstarszy i najbardziej popularny i informacje dziennikarskie i portal kulturalny w Polsce, przeznaczonych dla osób LGBT, założona w 1996 roku Radosław Oliva opublikowany queermedia.pl. W 2012 innastrona.pl zaktualizowane wygląd i zmienił nazwisko na queer.pl.

Portal był patronem imprezy od wielu lat, od równoległego paradzie Marszu Równości w Krakowie, uczestnicząc w publicznych debatach na tematy takie jak partnerstwo, wyjść i wyjść, współpracując z polskimi organizacjami LGBT, takie jak Kampanii Przeciw Homofobii, Warszawskiego Stowarzyszenia Lambda , Od 2012 roku zorganizował cykl spotkań i debat w Krakowie pod nazwą Klub Queer.pl. Wiele znanych dziennikarzy, działaczy, ludzi kultury i sztuki, blogerów, członkowie i pracownicy pracowali wspólnie z portalem. Mariusz Kurc (ICU, redaktor redaktor naczelny “cue” magazyn), Łukasz Maciejewski, Bartosz Żurawiecki Janusz Marchwiński (jm), Witold Jabłoński, Jacek Kochanowski (JK), Tomasz Sikora (c), Krzysztof Tomasik (CT), Marcin Pietras (MP) Edward Pasevich Eva Tomasevic Mariusz Drozdowski ( “Jej perfektsiya”) Anna Kristovich. W 2007 roku, pierwsza edycja nagrody, portal otrzymał Towarzystwa Ekonomicznego dla gejów i lesbijek jako pierwsze miejsce w kategorii najlepszy miejscu LGBT (nazwa Grand Prix TEGL Web Awards 2007).

W 2006 roku, 34% internautów, identyfikować się z LGBT w każdym miesiącu odwiedził portal. Według badań firmy QM i Towarzystwa Ekonomicznego dla gejów i lesbijek, portal miał 55% budżetu na reklamę online, skierowanej do społeczności LGBT. Według badania Megapanel PBI / Gemius od lipca 2009 roku miesięczna liczba użytkowników portalu była mniejsza niż 170 000, a miesięczna liczba zgłoszeń przekroczyła 8 milionów. W 2014 uruchomiono aplikacje queer.pl dla iPhone’a smartfona, tabletu iPad i Android urządzeń. Na początku 2015 roku ponad 10 000 osób skorzystało z aplikacji dla Androida.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *