Qype

Qype ​​(wymowa / klajp /) to portal internetowy z siedzibą w Hamburgu, który składa się z sieci społecznościowej i recenzji lokalnych miejsc. Obecnie Qype działa w 12 krajach, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Austrii, Irlandii, Polsce, Brazylii, Hiszpanii, Portugalii, Holandii i Włoszech i ma około 22 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie w całej Europie.

Qype ​​zostało założone w marcu 2006 r. I początkowo działało wyłącznie na rynku niemieckim, ale szybko rozwinęło się w większość europejskich miast. W marcu 2007 r. Qype otrzymało nagrodę European Red Herring 100. W lipcu 2007 r. Uruchomiono witrynę w Wielkiej Brytanii, a także aplikację na telefony z systemem Windows 7. 13 lipca 2011 r. Qype pojawiło się w telewizji BBC w reality show “The Apprentice”, gdy jeden z uczestnicy nie mogli wymówić nazwy portalu, ale mimo to nazwa ta stała się inspiracją dla pomyślnie zakończonego projektu.

Strona Qype zawiera bazę recenzji miejsc stworzonych przez użytkowników w całej Europie. Użytkownicy mogą dodawać nowe witryny do bazy danych, przeglądać je w 8 językach, uczestniczyć w aktywnej społeczności. Na stronie Qype znajdują się opinie pogrupowane według kategorii i według oceny użytkowników. Oddzielne recenzje są również prezentowane w regularnym biuletynie Qype oraz na głównych stronach poszczególnych krajów i miast. Istnieje również system reputacji, który pozwala użytkownikom zobaczyć, który z Qyperów jest najpopularniejszy i który jest najczęściej używany. Użytkownicy mogą również zobaczyć, kto ma podobne zainteresowania lub podobne opinie na temat wybranych lokalizacji. Qype ​​organizuje regularne imprezy dla użytkowników w lokalnych restauracjach i barach. Funkcje Qype obejmują:

Qype ​​oferuje listę firm dostępnych dla wszystkich, którzy szukają firmy lub chcą dołączyć do toczącej się dyskusji na temat istniejących witryn. Niektóre funkcje, takie jak dodawanie komentarzy lub komentarzy, są dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (rejestracja jest bezpłatna). Użytkownik, którego wkład został uznany za pozytywny, awansował do rangi “Wtajemniczonych”, za co otrzymuje odznakę – i zaproszenie na wydarzenie. Właściciele firm mogą również dodawać wpisy i opinie do profilu witryny na stronie. Profile użytkowników zawierają takie typowe elementy, jak fotografia, miejsce zamieszkania, hobby lub preferencje. Qype ​​pozwala przeglądać szeroki zakres miejsc, zachowując zasady określone w regulaminie witryny.

Użytkownicy mogą przeglądać lokalne firmy oferujące produkty lub usługi, a także miejsca takie jak zabytki, kliniki lub parki. W dużych miastach, takich jak Warszawa, w wielu miejscach jest wiele recenzji, a eksperci walczą o publikację pierwszej ankiety witryny (za co otrzymują dodatkowe punkty). Wśród rozważanych miejsc znajdują się restauracje, bary, sklepy, gabinety lekarskie, centra napraw samochodów, centra kulturalne, hotele, galerie, muzea, atrakcje turystyczne itp. Użytkownicy mogą dodawać nowe miejsca i edytować informacje o tych już w bazie danych jeśli zauważą, że niektóre informacje są nieprawidłowe lub gdy czegoś brakuje. Ponieważ Qype nie ponosi odpowiedzialności za treść recenzji, odpowiedzialność użytkowników polega na zapewnieniu, że publikowane treści (recenzje, zdjęcia, komentarze itp.) Są zgodne z prawem (na przykład nie naruszają praw autorskich). Dystrybucja spamu, w tym autopromocji, nie jest dozwolona, ​​a także obraźliwy język lub komentarze na temat osób. Dozwolone jest rozważenie osób pracujących w takich zawodach, jak na przykład prawnik lub lekarz, ale podlega on prawu kraju. Zasada ta zawarta jest w Kodeksie postępowania Uniwersytetu w Qype. Ponadto portal Qype jest obsługiwany przez najnowszą wersję systemu nawigacji Ovi Maps, oferowaną przez firmę Nokia. Aplikacja Qype jest dostępna na Androida, Nokia i Blackberry.

Leave a Comment

Your email address will not be published.