Rachuneczki

Marketing cyfrowy to marketing produktów lub usług wykorzystujących technologie cyfrowe, głównie w Internecie, ale także obejmujący telefony komórkowe, reklamy displayowe i wszelkie inne nośniki cyfrowe. Rozwój marketingu cyfrowego od lat 1990 i 2000 zmienił sposób, w jaki marki i firmy używają technologii do marketingu. Ponieważ platformy cyfrowe są w coraz większym stopniu uwzględniane w planach marketingowych i życiu codziennym, a ludzie korzystają z urządzeń cyfrowych zamiast odwiedzać sklepy fizyczne, cyfrowe kampanie marketingowe stają się coraz bardziej powszechne i wydajne. Cyfrowe metody marketingowe, takie jak optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO), marketing w wyszukiwarkach (SEM), content marketing, marketing influencer, automatyzacja treści, marketing kampanii, marketing oparty na danych, marketing e-commerce, marketing w mediach społecznościowych, optymalizacja mediów społecznościowych, e -mail marketing bezpośredni, reklamy displayowe, e-booki, dyski optyczne i gry stają się coraz bardziej powszechne w naszej zaawansowanej technologii. W rzeczywistości marketing cyfrowy obejmuje obecnie kanały inne niż internetowe, które zapewniają cyfrowe media, takie jak telefony komórkowe (SMS i MMS), połączenia zwrotne i zawieszone dzwonki telefonu komórkowego.

Rozwój marketingu cyfrowego jest nierozerwalnie związany z rozwojem technologii. Jednym z kluczowych punktów na początku był rok 1971, w którym Ray Tomlinson wysłał pierwszy e-mail, a jego technologia ustanowiła platformę umożliwiającą ludziom wysyłanie i odbieranie plików za pośrednictwem różnych komputerów. Jednak bardziej rozpoznawalnym okresem jako początek marketingu cyfrowego jest rok 1990, ponieważ to właśnie tam powstała wyszukiwarka Archie jako indeks dla witryn FTP. W latach osiemdziesiątych pojemność pamięci komputera była już wystarczająco duża, aby przechowywać ogromne ilości informacji o klientach. Firmy zaczęły wybierać techniki online, takie jak marketing baz danych, zamiast ograniczonego brokera listy. Tego rodzaju bazy danych pozwoliły firmom na skuteczniejsze śledzenie informacji o klientach, zmieniając tym samym relacje między kupującym a sprzedającym. Jednak proces ręczny nie był tak wydajny. W latach 90. XX wieku po raz pierwszy sformułowano termin “Marketing cyfrowy”,.

Wraz z debiutem architektury serwer / klient i popularnością komputerów osobistych, aplikacje Customer Relationship Management (CRM) stały się istotnym elementem technologii marketingowej. Silna konkurencja zmusiła sprzedawców do włączenia większej ilości usług do oprogramowania, na przykład aplikacji marketingowych, sprzedażowych i usługowych. Specjaliści od marketingu mogli również posiadać ogromne internetowe dane klientów przez oprogramowanie eCRM po narodzinach Internetu. Firmy mogą aktualizować dane dotyczące potrzeb klientów i uzyskiwać priorytety swoich doświadczeń. Doprowadziło to do uruchomienia pierwszej klikalnej banerowej reklamy w 1994 r., Która była kampanią “Będziesz” AT & T i przez pierwsze cztery miesiące jej uruchomienia, 44% wszystkich osób, które zobaczyły, że kliknęła reklamę. W latach 2000., wraz z rosnącą liczbą użytkowników Internetu i narodzinami iPhone’a, klienci zaczęli najpierw szukać produktów i podejmować decyzje dotyczące ich potrzeb online, zamiast konsultować się ze sprzedawcą, który stworzył nowy problem dla działu marketingu firmy. Ponadto badanie przeprowadzone w 2000 r. W Wielkiej Brytanii wykazało, że większość sprzedawców detalicznych nie zarejestrowała własnego adresu domeny. Problemy te spowodowały, że marketerzy znaleźli cyfrowe sposoby rozwoju rynku. W 2007 r. Stworzono koncepcję automatyzacji marketingu, aby rozwiązać powyższy problem.

Automatyzacja marketingu pomogła firmom w segmencie klientów, wprowadzaniu wielokanałowych kampanii marketingowych i dostarczaniu spersonalizowanych informacji dla klientów. Szybkość dostosowywania się do urządzeń konsumenckich nie była jednak wystarczająco szybka. Marketing cyfrowy stał się bardziej wyrafinowany w latach 2000 i 2010, kiedy rozpowszechnienie urządzeń zdolnych do dostępu do mediów cyfrowych doprowadziło do gwałtownego wzrostu. Statystyki opracowane w latach 2012 i 2013 wykazały, że marketing cyfrowy wciąż rośnie. Wraz z rozwojem mediów społecznościowych w 2000 roku, takich jak LinkedIn, Facebook, YouTube i Twitter, konsumenci stali się bardzo zależni od cyfrowej elektroniki w codziennym życiu. Dlatego oczekiwali bezproblemowej obsługi przez różne kanały wyszukiwania informacji o produkcie. Zmiana zachowań klientów poprawiła dywersyfikację technologii marketingowej. Marketing cyfrowy jest również określany jako “marketing internetowy”, “marketing internetowy” lub “marketing internetowy”. Pojęcie marketingu cyfrowego z biegiem czasu zyskało na popularności. W USA marketing internetowy wciąż jest popularnym terminem. We Włoszech marketing cyfrowy jest określany jako marketing internetowy. Światowy marketing cyfrowy stał się najczęściej używanym terminem, szczególnie po roku 2013. Wzrost mediów cyfrowych oszacowano na 4,5 biliona reklam online serwowanych rocznie, a wydatki na media cyfrowe wzrosły w 2010 roku o 48%. Coraz większa część reklam pochodzi od firm stosujących Online Behavioral Reklama (OBA) w celu dostosowania reklamy do użytkowników Internetu, ale OBA budzi obawy dotyczące prywatności i ochrony danych.

Aby zaangażować klientów, sprzedawcy muszą przejść z linii

Leave a Comment

Your email address will not be published.