ShareTheMusic

ShareTheMusic – internetowa platforma legalnej i darmowej wymiany muzyki, której właścicielem jest Desh Sp. z o.o. Rozpoczęty na świecie 26 października 2009 r. W grudniu 2009 r. Microsoft BizSpark został uznany za globalny program do uruchamiania projektów należących do prywatnych firm.

ShareTheMusic działa jako pośrednik między użytkownikami portalu, którzy chcą, aby inni słuchali ich zasobów muzycznych. Ludzie, którzy mają konkretny utwór na dysku mogą być nadawane wyłącznie jednego odbiorcy w danym momencie (One-2-One Streaming), a utwór nie może być powielany pisząc na innym dysku użytkownika – w ten sposób nie narusza praw autorów, wykonawców i producenci,

Usługa ShareTheMusic jest dostępna bezpłatnie na całym świecie. Ponieważ strona została otwarta w październiku 2009 roku, jest on dostępny w ośmiu wersjach językowych: angielski, hiszpański, portugalski, francuski, niemiecki, włoski, holenderski i polski. Witryna została już odwiedzona przez użytkowników z ponad 200 krajów.

Ze strony internetowej użytkownik może przeszukiwać muzyczną bazę danych za pomocą wbudowanej wyszukiwarki. Pozwala to wyszukiwać wykonawców, albumy, utwory, grupy tematyczne i innych użytkowników. Albumy, które można słuchać poszczególnych utworów lub mogą być natychmiast odtworzone przy użyciu aplikacji ShareTheMusic Player lub dodać do listy odtwarzania w programie. Po poszukiwaniu wykonawcy, albumu lub utworu można napotkać trzy rodzaje symboli: oprócz listy albumów i piosenek, profil artysty zawiera informacje o użytkownikach, dając jego muzyka, koncerty, obok wykonawców, datę i miejsce urodzenia, lata pracy i prezentowane style muzyczne.

Drugie rozwiązanie, które umożliwia słuchanie muzyki na ShareTheMusic – to Randomizer – zbiór kanałów muzycznych, które składają się z powiązanych tematycznie utworów zamieszczonych na tej stronie. Muzyka jest odtwarzana losowo i bez interwencji użytkownika za pomocą ShareTheMusic Player. Praca Randomizera, podobnie jak w przypadku całego ShareTheMusic, opiera się na zasadzie One-2-One Streaming.

ShareTheMusic zawiera muzykę dział społeczności w duchu Web 2.0, gdzie użytkownicy mogą tworzyć własne profile, komunikować się ze sobą, aby tworzyć grupy tematyczne i publikowania informacji o muzyce – bezpośrednio wpływając na treści zamieszczone na stronie. Tworząc profil, użytkownik może swobodnie komunikować się z innymi członkami społeczności – za pomocą skrzynki pocztowej lub komentarzy. Każdy użytkownik strony ma możliwość ustawienia dowolnej grupy (publicznej lub prywatnej) i ustawienia wątków na swoim forum. Dyskusja jest moderowana przez samych użytkowników – tylko oni decydują o tym, o czym chcą pisać.

Udostępnianie i słuchanie muzyki odbywa się za pomocą aplikacji udostępnianych przez ShareTheMusic. ShareTheMusic Player służy do odtwarzania plików audio, takich jak: mp3, wma, wav, tworzenie i odtwarzanie listy odtwarzania. Za pomocą programu ShareTheMusic Player można odtwarzać pliki muzyczne znajdujące się na stronie (w tym kanały Randomizer) i dzielić się muzyką z innymi użytkownikami portalu. Ogólne pliki muzyczne muszą być w formacie mp3 z przepływnością od 64 do 192 Kb / s i częstotliwością próbkowania od 22 do 44 kHz. Odtwarzacz pozwala na przeglądanie hiperłączy na stronach artystów, płyt CD i powiązanych artystów. ShareTheMusic Ripper to program służący do kopiowania muzyki z CD-Audio do plików mp3. Zintegrowany z bazą danych CDDB, Ripper automatycznie rozpoznaje nazwy uszkodzonych piosenek.

Plany rozwoju usługi obejmują przygotowanie aplikacji w wersjach dla systemów operacyjnych OS X i Linux. Kolejnym etapem będzie przygotowana wersja na urządzenia mobilne.

Leave a Comment

Your email address will not be published.