Spam blog

Blog Spam  (Rzadko  się splog  ) – blog stworzony przez robota internetowego wykorzystywany Do spamowania wyników wyszukiwarek internetowych , czyli nieprawdziwego pozycjonowania stron . Zawartość splogów często  [ według kogo? ]  JEST nonsensownym zlepkiem przypadkowych Słów i Ždáň, przeplecionym linkami. Teksty są mechanicznie kopiowane z innych stron i blogów. Termin spam blog został użyty po raz pierwszy w sierpniu 2005  [ ostatnie przypisanie ]  .

Pokrewnym Zjawiskiem, ale nie nie tożsamym ZE splogiem, JEST praktyka wpisywania na forach Albo w komentarzach blogów automatycznych Wiadomościach wraz z linkami . Zabezpieczenia przed niespotykaną botobą jest blokowanie lokalizacji i zatrzymywania się. Dodatkowym związkiem jest CAPTCHA .

Dzięki badacza  [ kto? ]  z Uniwersytetu Maryland, splogi stanie  [ kiedy? ]  Nawet aktywnych blogów 56% Które zapychają blogosferę okolo 900 Postów dziennie tysiącami  [ przypis potrzebny ]  . Sifry Dave Dyrektor generálny Technorati twierdzi  [ potrzebny przypis ]  , Ze splogi do 90%  [ : od KIEDY? ]  nowych blogów. Splogi są lustrzanym odbiciem prawdziwych blogów. W sprytny  [ według kogo? ]  sposób przekierowują ruch w Internecie i generują czas trwania z każdym kliknięcia  [1]  .

Jak zauważył autor  [ kto? ]  Artykułu z W magazynie Wired Wrześni The Z 2006 Roku, splogerzy  tworzą cały Ekosystem tandety, bzdur i gadania pozbawionego sensu  , Który ma na celu to zmarnować  [ wedlug kogo? ]  czas życia internetu i wykraść dochody niewinnych  [ według kogo? ]  reklamodawców  [2]  .

Zobacz także

  • flog
  • spam , spam, mobil , spam, wyszukiwarkach , link spam
  • spim

Przypisy

  1. Skocz do góry↑ Andrew Keen – Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę. Wydawnictwa Akademickie i profesjonalne – Warszawa 2007, s. 92.
  2. Skocz do góry↑ Ch. C. Mann, Blogi + Spam = Kłopoty, Wired, wrzesień 2006.

Leave a Comment

Your email address will not be published.