Steam

Steam to platforma do cyfrowej dystrybucji i zarządzania prawami cyfrowymi, system dla wielu użytkowników i sieć społecznościowa stworzona przez Valve Corporation. W październiku 2012 r. Valve rozszerzyło swoją ofertę o oprogramowanie inne niż dla gier. Parowy pozwala użytkownikowi w instalacji i uruchamiania oprogramowania na wielu komputerach automatycznie i zapewnia funkcje społeczne jak przyjaciół list i grup, w chmurze, czatów głosowych i czatów dostępne w trakcie gry. Parowy zapewnia interfejs programowania aplikacji (API publicznego) o nazwie Steamworks, które mogą być używane przez programistów do integracji funkcji, takich jak platforma parowy zabezpieczenia przed kopiowaniem, sieci i funkcji połączeń, osiągnięć gry, mikropłatności i wsparcia merytorycznego generowane przez użytkowników Warsztatu Steam. Steam zastąpił WON, oryginalny system wieloosobowy dla Half-Life. Odgrywał ważną rolę na rynku gier komputerowych, a na jego modelu stworzono inne systemy antypirackie. Program jest dostępny na platformach: Windows, MacOS, Linux, SteamOS, PlayStation 3 (częściowo), Android, iOS i Windows 10 Mobile. 14 lutego 2013 r. Została wydana wersja klienta dla systemów Linux. Według danych z lutego 2015 r. Z platformy korzysta około 125 milionów aktywnych użytkowników.

Platforma została opracowana w 2002 roku. Ostateczna wersja klienta Steam została wydana 12 września 2003 roku. Rozwinięto pomysł sklepu, w którym można znaleźć więcej informacji o proponowanych tytułach, obejrzeć zdjęcia i opinie krytyków za pomocą Metacritic oraz pobrać ich dema. Aby pobrać wysokiej jakości filmy, została utworzona usługa “Moje media”. 31 maja 2006 r. Uruchomiono wersję 3.0 usługi Friends, która umożliwia użytkownikom Steam komunikację na poziomie gry. 16 października 2006 r. Uruchomiono polską wersję platformy Steam. We wrześniu 2008 roku Valve udostępniło funkcję “Steam Cloud”, która umożliwia użytkownikom zapisywanie zapisanych stanów gier na serwerach Steam. Ta funkcja jest obsługiwana na wszystkich grach zawór na silniku, Źródło (oprócz Half-Life: Source oraz Half-Life 2: Deathmatch) oraz innych wybranych tytułów od innych wydawców. 01 lutego 2011 została dodana możliwość wysyłania zrzutów ekranu z gry, gdzie każdy użytkownik ma 2 GB przestrzeni dyskowej do wykorzystania (początkowo do tego celu pomagają użytkownikom 1 GB miejsca). 10 września 2012 rozpoczął testy publicznych Big Picture, które pozwalają użytkownikom podłączyć swój komputer do telewizora i korzystać z tradycyjnych możliwości platformy Steam w specjalnie przygotowanym interfejs przystosowany do użycia z gamepada. W grudniu 2012 r. Tryb ten oficjalnie zakończył się testowaniem wersji beta i został ostatecznie wydany w pełnej wersji. Od 13 listopada 2017 r. Na stronie można płacić w złotych.

Parowy został użyty jedynie do dystrybucji i zarządzania gier stworzonych przez Valve (łącznie z Half-Life, Half-Life 2) i ich modyfikacje, takie jak Counter-Strike, ale z biegiem czasu program stał się narzędziem rozpowszechniania gier innych producentów. Baza gier dostępnych za pośrednictwem tej platformy to ponad 15 500 tytułów.

Od kilku lat uruchomiono wiele platform dla graczy, w tym rynek społecznościowy i platformę Steam Greenlight dla twórców gier.

Usługa pozwala graczom handlować przedmiotami z ich ekwipunku. Użytkownicy wybierają cenę, jaką chcą dla tego produktu. Cena jest doliczana do prowizji, która jest przekazywana do Valve.

Steam Greenlight został ogłoszony w lipcu 2012 r. Jako sposób na ułatwienie użytkownikom wyboru gier, w większości niezależnych, które chcieliby być dostępne w usłudze Steam. Został uruchomiony 30 sierpnia 2012 r. Twórcy mogą dodawać użytkownikom interesujące informacje o swoich grach, treści wideo, zrzutach ekranu i wczesnych wersjach oprogramowania. Mogą głosować i najbardziej popularne produkcje, Valve spróbuje dodać do usługi. Około tygodnia po jego uruchomieniu, ze względu na umieszczenie wielu fałszywych lub obraźliwych projektów, Valve zapłacił 100 $ za możliwość wejścia do gry; Pieniądze zostaną całkowicie przekazane organizacji charytatywnej Child’s Play. Steam Greenlight został zakończony 13 czerwca 2017 r. Steam Direct go zastąpił.

Para krytykuje Federację niemieckich organizacji konsumenckich za niemożność odsprzedaży nabytych gier, co wyjaśnia Valve, dzieląc się tylko zakupionymi grami, nie dając swoim graczom prawa własności.

Leave a Comment

Your email address will not be published.