Tinder

Tinder – mobilny serwis randkowy wykorzystujący technologię lokalizacji. Jest dostępny jako aplikacja dla systemów operacyjnych iOS i Android, aw niektórych krajach może być używany w przeglądarce internetowej.

Tinder został wydany w sierpniu 2012 roku przez Joe Muñoz, Shona Rada, Whitney Wolf, Chrisa Gulchinskiego i Jonathana Baden. Aplikacja początkowo działała na uniwersytetach. W listopadzie 2016 r. Wydano aktualizację umożliwiającą użytkownikom w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii deklarowanie tożsamości płciowej. Dodano 37 opcji, w tym możliwość wpisania własnego.

Tinder pozwala korzystać z kont Facebook, Instagram i Spotify, aby zapewnić innym użytkownikom informacje, takie jak zainteresowania, znajomi, zdjęcia lub ulubione piosenki. Położenie geograficzne ustalane jest również na podstawie lokalizacji. Aplikacja pozwala określić, w jakich odległościach i przedziałach wiekowych należy szukać potencjalnych kandydatów i jaka powinna być płeć. Wybór osób odbywa się poprzez przeglądanie profilów proponowanych przez użytkownika, zlokalizowanych jeden po drugim i podejmowanie decyzji o sympatii lub odrzuceniu każdego z nich. W przypadku, gdy dwóch użytkowników wykazuje zainteresowanie sobą w ten sposób, są oni wybierani w parach, po czym mają możliwość rozmowy.

Chociaż korzystanie z podstawowych funkcji aplikacji Tinder jest bezpłatne, aplikacja oferuje płatne subskrypcje. Użytkownicy, w zależności od wybranej oferty, mogą uzyskać między innymi możliwość nieograniczonego przeglądania profili, wyświetlania użytkownikom przede wszystkim przez 30 minut, zmiany lokalizacji poszukiwanych osób lub ukrywania informacji o ich wieku i odległości od innych.

Leave a Comment

Your email address will not be published.