TVN24.pl

TVN24.pl to portal informacyjny uruchomiony 19 marca 2007 r. Portal oferuje szczegółowe informacje o wydarzeniach w Polsce, za granicą, prognozy pogody, wiadomości sportowe, wiadomości kulturalne i wideo oraz wideo. Portal stał się przedłużeniem i uzupełnieniem oferty telewizji TVN24 i pozwoliła rozszerzyć interakcji z publicznością – między innymi ze względu na dużą obecność w portalach społecznościowych, integrację z serwisu Kontakt 24 komentuje artykułów, dostępnych dla zarejestrowanych użytkowników.

W porównaniu do innych portali informacyjnych, strona różni się tym, że nie tylko pośredniczy w dostarczaniu informacji, ale jest także jej autorem. Strona główna jest eksponowana przez wydawców zgodnie z ich znaczeniem, tak jak w gazetach. Obecnie redakcja portalu składa się z 45 osób – wydawców, redaktorów, grafików i producentów. Redaktorem naczelnym jest Mateusz Sosnowski. Portal działa przez całą dobę, redaktorzy śledzą informacje z witryn internetowych z całego świata, agencji prasowych i serwisów społecznościowych. Witryna oferuje mobilną aplikację TVN24, dostępną na platformy iOS, Android i Windows Phone.

W lutym 2008 r. Portal wraz z TVN24 uruchomił platformę Contact TVN24, opartą na idei dziennikarstwa obywatelskiego. Przy pomocy specjalnego adresu e-mail widzowie i internauci mogą przekazywać informacje do redakcji. Najciekawsze relacje zostały znalezione na stronach serwisu i anteny telewizyjnej. Dzięki tej formie współpracy z internetowych użytkowników portalu już eksperymentował w dwa miesiące po powstaniu, kiedy zadzwonił do wysyłania materiałów wideo gwałtownych burz, które uderzy w Polsce w maju 2007 roku. W sierpniu 2010 roku, platforma została zastąpiona przez serwis oddzielnym Kontakt 24. Nowa usługa pozwala użytkownikom tworzyć własną stronę internetową Reporter 24, gdzie mogą przesyłać swoje artykuły, filmy lub zdjęcia. Informacje wchodzące na stronę główną witryny są sprawdzane przez profesjonalny zespół redakcyjny. Najciekawsze materiały Reporterów 24 trafiają do anteny TVN24 oraz do portalu TVN24.pl. Użytkownicy mogą wysyłać swoje materiały bez nagrywania specjalny formularz dostępny na stronie, a także wcześniej – za pomocą specjalnego kontakt24@tvn.pl adres e-mail, aplikacja mobilna kontakt kontakt dla iOS i Android platform, SMS, MMS – lub zadzwonić do biura.

W kwietniu 2008 r. Portal przedstawiał regularne relacje z debaty Saeima na ich stronach internetowych. Internauci mogą regularnie monitorować sesje Seimas i organizować konferencje prasowe. Transfer jest bezpłatny. Portal transmitował także na żywo ważniejsze konferencje prasowe i spotkania komisji śledczych za darmo. Ponadto, dzienna produkcja Evening News czasopisma Fakty i TVN24 czasopismach takich jak Kropka NAD I, jeden na jednego, Czarno na Białym, Polska i Świat, Inspektor TVN24, soczewki kontaktowe, a inne można obejrzeć za darmo na stronie internetowej.

30 maja 2012 r., Na krótko zanim Polska stała się gospodarzem Euro 2012, portal TVN24.pl zniknął z lokalnych oddziałów. Redaktorzy portalu zaczął pracować nie tylko w Warszawie, ale także we Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

Leave a Comment

Your email address will not be published.