VATSIM

VATSIM (Virtual Air Traffic Simulation Network) to społeczność wirtualnych pilotów i dyspozytorów. Dostarcza oprogramowanie i materiały niezbędne do lotów, na symulatorze lotu w wirtualnej przestrzeni powietrznej, stosując procedury z prawdziwego lotnictwa.

VATSIM obsługuje także organizacje wirtualne, które głównie zbierają pieniądze na cele charytatywne. Najbardziej popularną organizacją jest AirChild, która zbiera pieniądze na UNICEF.

Wirtualna kontrola lotów jest odpowiedzialna za kontrolowanie lotów w wirtualnej przestrzeni powietrznej. Polska organizacja VACC (Polskie Centrum Zarządzania Strefami wirtualnymi) kontroluje Polskę. Polski VACC należy do europejskiego regionu VATSIM-EUR, a europejski oddział VATEUD ogólnoświatowej sieci VATSIM.

Wirtualne linie lotnicze działają w taki sam sposób, jak w rzeczywistości. Codziennie wykonują loty krajowe i zagraniczne. Wszystkie wirtualne linie lotnicze certyfikowane do współpracy z VATSIM mają pozwolenia od tych linii lotniczych na używanie ich logo i nazw.

Leave a Comment

Your email address will not be published.