Vimeo

Vimeo to usługa internetowa, która umożliwia użytkownikom przeglądanie i udostępnianie plików filmowych. Witryna została założona w listopadzie 2004 roku przez Zacka Kleina i Jacoba Lodwicka, którzy również wymyślili tytuł, jest grą wideo, wprowadzając nazwę słowa “me” (jako link) do wymiany plików tworzonych wyłącznie przez użytkowników. Strona została zakupiona przez InterActiveCorp w sierpniu 2006 r. Warunki świadczenia usług zabraniają przesyłania plików komercyjnych (płatne konto z akceptowanym PRO), gier wideo, pornografii lub jakiegokolwiek pliku niezainstalowanego przez użytkownika. Strona internetowa różni się od praktycznego braku filmów amatorskich i nieprzygotowanych. Wynika to głównie z ograniczeń nałożonych na użytkowników.

W marcu 2010 r. Na stronie było 3 miliony użytkowników, którzy dodali średnio 16 000 nowych plików w ciągu 24 godzin. We wrześniu 2008 r. 10% filmów było w formacie HD. Witryna jest odwiedzana przez 135 milionów ludzi miesięcznie i ma ponad 22 miliony zarejestrowanych użytkowników.

9 września 2007 Vimeo ogłosiło, że będzie obsługiwać filmy HD (720p), a była to pierwsza usługa, która pozwala użytkownikom oglądać filmy w jakości HD. Po pobraniu wszystkie filmy zostały przekonwertowane na wideo VP6 720 / 30p. Od sierpnia 2010 r. Filmy zostały przekonwertowane na format H.264, aby obsługiwały HTML5. Użytkownicy, którzy nie mają płatnego konta, mogą przesłać tylko jeden film o wyższej jakości na tydzień, a kolejne filmy zostaną przekonwertowane na niższą jakość.

16 października 2006 Vimeo ogłosił wprowadzenie konta Vimeo Plus, kosztuje 60 dolarów rocznie. Umożliwia przesyłanie treści wideo do 5 GB tygodniowo lub 260 GB rocznie, nie ma limitu wysyłania materiału w wysokiej jakości, w przeciwieństwie do darmowego konta. Użytkownicy posiadający konto płatne nie wyświetlają reklam lub banerów, mają więcej możliwości personalizacji wyglądu odtwarzacza, dokładniejsze statystyki, nieograniczoną liczbę grup, kanałów i albumów, szybsze wsparcie techniczne. Filmy są również odpowiednie do odtwarzania na urządzeniach mobilnych. 1 sierpnia 2011 r. Konto Vimeo PRO zostało przesłane do witryny internetowej dla użytkowników biznesowych i do użytku komercyjnego. Granice: 5 GB materiału na tydzień i 1000 GB materiału HD / rok. Ci użytkownicy i ich widzowie nie zobaczą reklam ani banerów. Pozwala także pobierać treści VOD. Kosztuje 199 dolarów rocznie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *