WAYN

WAYN (Gdzie jesteś teraz?) – internetowa strona internetowa, która gromadzi podróżników z całego świata. Koncepcja strony internetowej WAYN narodziła się podczas spotkania piwnego pomiędzy dwoma przyjaciółmi, którzy podzielają pasję do podróży, chcąc pozostać w kontakcie podczas licznych podróży i pozyskiwania nowych przyjaciół. Wspólne interesy skłoniły ich do realizacji idei – WAYN, której głównym celem jest umożliwienie kontaktu z ludźmi z całego świata w oparciu o ich lokalizację. W maju 2003 roku WAYN został wdrożony w Internecie, a obecnie zajmuje 2000 w rankingu Alexa. Liczba członków w ciągu roku (do kwietnia 2006 r.) Wzrosła z 45 000 osób. do 4,1 miliona osób, a teraz osiąga ponad 8 milionów. Często mylony z nazwą Wayne, WAYN jest skrótem słowa Where Are You Now? zawierające założenia, na których się opiera – aktualną lokalizację, podróż i styl życia. Co ciekawe, po arabsku WAYN oznacza Where (Where), demonstrując globalny i uniwersalny charakter WAYN.

Podobnie jak wiele innych serwisów społecznościowych, głównym produktem WAYN jest profil użytkownika, który jednocześnie staje się wizytówką widoczną dla wszystkich członków społeczności. W profilu, oprócz dodawania podróży, zdjęć, starych i nowych miejsc, możesz opowiedzieć trochę o sobie, w wyniku bloga lub podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi użytkownikami portalu, możesz także dodawać filmy i słuchać ulubionej muzyki, tworząc własne playlista. Ponadto użytkownicy mogą wyszukiwać osoby według ich wieku, narodowości lub miejsca zamieszkania i dodawać je do swojego profilu jako przyjaciele i komunikować się z nimi poprzez wysyłanie wiadomości za pośrednictwem konta e-mail, forum internetowego, pocztówek, wiadomości SMS i programu Wayn Messenger. – Instant Messenger (bez pobierania tego programu). Odkąd WAYN został opracowany, pozwala swoim użytkownikom na wizualne znajdowanie swoich znajomych na całym świecie. Dzięki temu możesz przeglądać profile innych użytkowników, przeglądać ich podróże, dodawać komentarze i oceny do swoich zdjęć. Witryna została stworzona z myślą, że jej użytkownicy mogą się ze sobą komunikować podczas podróży, informując, gdzie aktualnie się znajdują. Jest również przydatny dla tych, którzy chcą wiedzieć, kto zamierza odwiedzić swoją lokalizację z innego miejsca. Mogą również dowiedzieć się, kto będzie podróżował w tym samym miejscu, w którym się znajduje. WAYN to bardzo popularna usługa w Wielkiej Brytanii, gdzie liczy ponad 1,5 miliona osób. Ma również mocne stanowiska w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i innych krajach Europy Zachodniej, w tym w Holandii. Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy WAYN pochodzą z 220 różnych krajów, tworząc silną globalną społeczność internetową.

WAYN urodził się w Londynie w 2002 roku, aw maju 2003 roku został wprowadzony na świat. Wayn z finansowym wsparciem Stephena Pankhursta, założyciela słynnej brytyjskiej strony szkoły zjednoczeniowej o nazwie Friends Reunited, która została niedawno sprzedana firmie ITAM za 120 milionów funtów. Początkowo WAYN opracował transfer informacji o swoim istnieniu “winorośl” – wiadomość ustną i wygrał 50 tysięcy. użytkowników pod koniec 2004 r. Następnie, po zmianach w maju 2005 r., Liczba rejestracji gwałtownie wzrosła, przekraczając 2,5 miliona. W dniu 21 czerwca 2007 r. Strona miała ponad 8 000 000 członków. “WAYN jest także jedną z niewielu stron, które nie straciły nowych subskrypcji w wyniku wprowadzenia we wrześniu 2004 r., Płatności za pełne członkostwo w witrynie, tym samym stając się jednym z wielu narzędzi projekt internetowy dochodowym.W listopadzie 2006 Wayn otrzymał wsparcie w wysokości 11 milionów USD | seria serii finansowania ECP (Esprit Capital Partners) i Brenta Hobermany, byłego założyciela i sponsora portalu Lastminute.com Ostroumie Capital Partners, a. Firma została założona wraz z ostatnią fuzją Cazenove Private Equity i Prelude Ventures, która przekazała większość swoich inwestycji na rozwój Wayna, a wśród innych inwestorów spoza firmy Hoberman znaleźli się właściciele kilku bardzo udanych brytyjskich firm internetowych. David Soskin i Hugo Bourges z Cheapflights i HOWZAT LLP Media; Adrian Critchlow i Andy Phillips z Active Hotels (ostatnio sprzedany w 2004) i Constant Tedder z Jagex – gry online. Niezwykłą decyzją dla inwestorów jest to, że Esprit pozwolił Peterowi Wardowi i innym współzałożycielom WAYN na sprzedaż części swoich akcji.

Nie tak popularny jak MySpace w Stanach Zjednoczonych, ale WAYN.com stała się marką globalną. Chociaż WAYN.com nie jest skoncentrowany na określonej grupie wiekowej, jest najpopularniejszy wśród osób w wieku 18-25 lat, ale ma również mocne pozycje w grupie wiekowej od 35 do 45 lat. WAYN został uznany przez prasę krajową Wielkiej Brytanii za fenomen Internetu roku. WAYN został uznany przez Partię 2007 w kategorii serwisów społecznościowych w konkursie “Strona Roku”. Teraz WAYN ma ponad 10 milionów użytkowników, a codziennie rejestruje się do 20 000 osób. nowych członków.

Kiedy użytkownik subskrybuje stronę WAYN, może zaimportować własne kontakty z książki adresowej online (na przykład Hotmail, Yahoo !, AOL i Gmail), wprowadzając swoją własną nazwę użytkownika i hasło oraz zapraszając te kontakty do WAYN. Jednak niektórym użytkownikom trudno jest zablokować wysyłanie zaproszeń. Ponadto, gdy użytkownik zarejestruje się w witrynie, może zignorować opcję “Pomiń ten krok” podczas importowania kontaktów z własnej książki adresowej, co oznacza, że ​​ważne jest, aby wielu uczestników importowało kontakty, a niekoniecznie. Jednak w kwietniu 2004 r. WAYN wprowadził nowy układ, aby poprawić tę funkcję prywatności i poprowadzić użytkownika przez bardziej intuicyjną nawigację podczas procesu rejestracji. WAYN cenzuruje także wiadomości wysyłane przez użytkowników, aby zachęcić ich do komunikowania się w witrynie. Dzięki temu użytkownik jest chroniony podczas interakcji z innymi użytkownikami. Dlatego też odsyłacz do adresu e-mail lub popularnej witryny jest filtrowany. Jednak niektórzy uczestnicy znajdują sposoby na obejście filtrowania.

Leave a Comment

Your email address will not be published.