Web 2.0

Web 2.0 – Окрестности интернета, w sprzedaży detalicznej. Wbrew numerowi wersji oprogramowania, ale jest w stanie na świecie jego używać. Uważa się, że serwisy Web 2.0 zmieniają paradygmat interakcji między użytkownikami i ich użytkownikami. Filozofia Web 2.0 będzie miała wpływ na rozwój technologii społecznościowych, vlogging, mikrobloging oraz podcasting). Zjawisk fenomenalnych społeczności, szczególnie w kontekście Web 2.0 zajmuje się Seth Godin (wypowiada się na ten temat w temacie Press Pause Play, który również dotyczy między rewolu Web 2.0). Strony Web 2.0 mają tendencję do tworzenia nowych technologii takich jak XHTML, SOAP, AJAX, XUL, RDF, dużo częstsze łączenie kanałów RSS i Atom oraz bardzo szerokie rozpropagowanie usług bezprzewodowych. Десять терминов, которые були опубликованы в журнале O’Reilly Media, в 2004 году. Roku zorganizowało szereg konferencji zainteresowanych temu nowemu trendowi internetowemu.

Nazwy “Web 2.0” użyła po raz pierwszy Darcy DiNucci w 1999 r. w artykule Фрагментированное будущее. Rozpowszechnij się w 2004 r., Po serii konferencji na temat technologii i rozwiązań przez O’Reilly Media i MediaLive International. Celem twórców Web 2.0 jest, aby strona WWW stała się udziałem dla wszystkich zainteresowanych stron z całego świata. Środek zajmowane są przez WWW zostaje skierowane w kierunku użytkownika. Autorzy przygotowują Serwis, эль jądrem JEGO funkcjonowania SA Неактивированный, którzy dostarczają zawartości (пр. Zdjecia, Pliki Wideo, linki сделать Ciekawych Stron Internetowych и.т.п.) Ораз tworzą społeczność Użytkowników, Która zaczyna г соб współpracować я żyć «własnym życiem» . W celu uniknięcia nieporozumień, nie należy się spodziewać, że ich właściciele nie będą mieli dostępu do swoich usług. Od czasu trwania powiadomień o sieciach działających w oparciu o mechanizm wiki i blogi. Ważne jest, aby: «Posiadacze» и их ряды, ставшие синоническими элементами, были связаны с wymianie wiedzy. Niczym w Sieci BitTorrent CZY projekcie SETI @ home, znacząca cześć obciążenia (wykorzystania MIEJSCA, obciążenia obliczeniami itd.) Zostanie rozproszona na prywatne komputery. Spójna definicja Web 2.0, która ma być stała była od 2001 roku. Wedlug Tima O’Reilly Web 2.0 “JEST rewolucja biznesową w Świecie komputerowym, spowodowaną ruchem W stronę Internetu, Jako Platformy, oraz proba zrozumienia REGUL Zwycięstwa na Tej PLATFORMIE Główna ZASADA JEST. Twórz Aplikacje, Które Lepiej okiełznają Sieć, przez więcej Ludzi Ich używało” . Obecny czas w sieci, nadal najlepiej definiować Web 2.0 na przykładach. I Ofoto jest uważane za Web 1.0, Flickr za Web 2.0, DoubleClick za Web 1.0, Google AdSense za Web 2.0. Web 2.0 SA Też blogi, mikroblogi, wiki (TAKIE Jak Wikipedia), serlisy zakładkowe typu del.icio.us, aktualności feedy redagowane przez Użytkowników TAKIE Jak Digg CZY Reddit, TAKIE JAK AJAXowe Aplikacje Google Maps i Google Mail, JAK serwisy wideo YouTube Google Video, czy spersonalizowane radia internetowe jak last.fm i Pandora. Web 2.0 obejmuje tak różnorodne strony, ZE właściwie Jedyna Ich wspólna cecha JEST ZE NIE SA do stronami internetowymi (tradycyjymymi «Веб 1,0»).

Sceptycy uważają, że wiele rozwiązań, które uznaje się za elementy tego systemu, pojawiło się znacznie wcześniej niż zaczęto myśleć o rewolucji (mechanizm Wiki powstał w 1996 roku, kanały RSS w 2000 itd.). Zgodnie z tym tokiem myślenia, Web 2.0 nie prezentuje nowego spojrzenia na sieć, jedynie kontynuuje rozpoczęte w przeszłości procesy. Paul Boutin, konfrontując kilka autonomicznych definicji próbuje udowodnić, że w istocie nowe określenie dla starej sieci było potrzebne “internetowym przedsiębiorcom, którzy spóźnili się na boom związany z rozwojem Web 1.0”. Russel Shaw podtrzymuuje to stanowisko, wprost nazywając Web 2.0 «chwytem marketingowym». Wiele serwisów jest uważanych lub promuje się jako Web 2.0 gdy udostępnia RSS, umożliwia komentowanie i dodawanie artykułu użytkownikom lub ma odpowiedni wygląd graficzny. Również tworzenie społeczności internetowych przypisywane Web 2.0 nie jest niczym nowym, ponieważ od lat koncentrują się one wokół grup dyskusyjnych i forów. Pojawiają się również opinie, że Web 2.0 nie wprowadza żadnych nowości, jedynie łączy technologie Web 1.0, podaje je w nowym opakowaniu и dopisuje do tego filozofie komunikacji między użytkownikami i administracją serwisu. Do tego, jak wynika z danych statystycznych, tylko niewielki procent użytkowników serwisów Web 2.0 wnosi do nich własne treści. Wedlyug statystyk przedsiębiorstwa Hitwise (badania z 2007 roku) filmy do serwisu YouTube wysyła 0,16%, do Flickr zdjęcia 0,2%, w Wikipedii publikuje 4,6% odwiedzających.

Leave a Comment

Your email address will not be published.