Wikimapia

Wikimapia to wielojęzyczna międzynarodowa strona internetowa, która pozwala przeglądać i wybierać miejsca na mapie świata. Łączy edytowalność w trybie wiki z mapą satelitarną opartą na Mapach Google. Mottem projektu jest “Opiszmy cały świat!”, “W bezpłatnym tłumaczeniu” Opiszmy cały świat! “. Projekt jest obsługiwany z reklam Google AdWords w panelu opisu obiektu.

Projekt składa się z kilku warstw. Jako podłoże możesz wybrać jedną z warstw wypożyczonych z Map Google: jednak główne warstwy projektu to warstwy obiektów dodanych przez użytkowników, czyli wszystkie budynki, rzeki, ulice itd., A także opis w różnych językach.

Warstwa użytkownika obiektu jest edytowana w trybie wiki, tj. Każdy może to zrobić, a wyniki pojawiają się natychmiast. Nowe miejsca są zaznaczone bezpośrednio na mapie, rysując prostokąt, a od 23 marca 2007 można utworzyć bardziej szczegółowy plan jako arbitralnie złożony wielokąt. Niezależnie od tego, w październiku 2007 r. Możliwe było dodawanie dróg za pomocą linii prostych. Są one widoczne na osobnej warstwie i na mapie utworzonej z połączonych warstw wszystkich obiektów użytkownika o nazwie Wikimapia. Możesz wprowadzić opis w wybranym języku i opcjonalnie link do artykułu w Wikipedii dla każdej dodanej lokalizacji. Możesz także dodać jedną lub więcej kategorii, co pozwoli Ci rozpocząć filtrowanie widocznej mapy obiektów. Z tego powodu można ograniczyć liczbę widocznych obiektów, których obszary mogą się nakładać, szczególnie w bardziej zaludnionych lub popularnych miejscach. Ponadto niektóre kategorie mają szczególne znaczenie przy przedstawianiu obszarów na “mapach Wikimapia”. Na przykład rzeki i zbiorniki są oznaczone kolorem niebieskim, a lasy i parki są zielone.

Projekt WikiMapia został stworzony przez Alexandra Koryakina i Jewgienija Savelieva 24 maja 2006 roku. Od kwietnia 2007 r. Rozpoczął się proces tworzenia interfejsu użytkownika w 64 językach. Postęp tłumaczenia można wykonać na specjalnej podstronie dla tłumaczy-wolontariuszy. Od 22 września 2008 r. Pełny interfejs był dostępny w 33 językach, w tym w języku polskim.

Wikimapia nie uwzględnia nowej jednostki administracyjnej w Polsce. Wojewodów od 1975 do 1998 roku można zobaczyć na mapie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.