Witold Gadowski

Witold Franciszek Gadowski  (ur 4 listopada 1964 w Zakopanem ) – polski dziennikarz , publicysta, pisarz i poeta.

Życiorys

Absolwent psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie .

W latach 80. członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów i twórców podziemnego klubu politycznego “Okop”. Członek założyciel Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego “Solidarność”.

Dziennikarz ” Czasu Krakowskiego ” i reporter śledczy ” Gazety Polskiej “. W latach 90. korespondent wojenny na Bałkanach . Organizator konwojów z pomocą dla ofiar wojny w Kosowie . W 1991 roku kandydował do Sejmu z listą Obywatelskiego Centrum , 1993 r. Z listy Ruchu dla Rzeczypospolitej .

W latach 2000-2002 dyrektor Wydziału Informacji UMK i rzecznik prasowy prezydenta miast Krakowa Andrzeja Gołasia . Specjalista od spraw bezpieczeństwa i reformy policji , znawca problematyki działania tajnych służb. Temat tekstów na to autor działalności rosyjskich służb Specjalnych FSB , SWR i GRU na terenie Polski jest.

Dziennikarz Telewizji wieloletni TVN , Gdzie byl reporterem PROGRAMU ” Superwizjer “. Od 1 do 20 stycznia 2007 Stycznia 2009 Krakowskiego Oddziału Dyrektor Telewizji Polskiej . Pomysłodawców widowiska publicystycznego z oo Jeden Cienie PRL-u emitowanego OD 2008 w TVP1 oraz Małopolskiej Nagrody Filmowej “Trzy Korony Małopolski” (edycja I – 2008, II edycja – 2009)

Czy Maja 2010 pracował wagowo TVN w Krakowie. Wraz z Przemysławem Wojciechowskim zrealizował Cykl reportaży pt . “Tragarze Śmierci” opowiadający o współczesnym terroryzmie . Byl jednym z Autorów m.in. wywiadów Ż Iliczem Ramirezem Sanchezem , zwanym “Carlosem” LUB “Szakalem” oraz JEGO zona (wraz z Przemysławem Wojciechowskim i BEATA Biel), z Hansem Joachimem kleinem, Jedna Z. założycielek RAF – Astrid Pröllem jednym z przywódców Drugiej Generacji RAF Peterem-Juergenem Boockiem , oraz z córka Ulrike Meinhof . Takze ZE słynnym Rozmawiał Francuskim sędzia Jeanem-Louisem Bruguière. Takze Dwa reportaże Współrealizował o powiązaniach Abu Nidalaz Polską. Równoważenie i napis z Przemysławem Wojciechowskim książka pt. “Tragarze śmierci. Polskie związki ze światowym terroryzmem “, wydana w kwietniu 2010 r.

Od 10 maja 2010 do 12 października 2010 dyrektor TVP1  [1]  .

NA Reportażu Wykładowca Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II dawniej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie na kierunku  dziennikarstwo i komunikacja społeczna  .

Autor opowiadań, wierszy, piosenek, publicysta internetowy (NA: Salon24, stefczyk.info). Swoją powieść pierwsza “Wieża komunistów” w wydał 2012 Oparta nA HISTORII FOZZ  [2]  , chronologicznie druga Część tryptyku. Część pierwsza, “Smak wojny” ( Premiera: 2013), Jak zapewnia autor, żart “powieścią awanturniczą” opisującą Losy Andrzeja Brennera z w Czasie Wojny w dawnej Jugosławii z – od w Kosowie, ”  … Trzecia bedzie o Smoleńsku. Chcialbym, zeby dziesięć Cykl zakończył SIĘ Bardzo aktualnie, zmierzeniem SIĘ Glownego bohatera Tym oo Wszystkim Czym oo moją Też SIĘ mierzymy  – zapowiada autor”.  Publikował m.in. z W ” Rzeczpospolitej “, ” Wprost “, ” Dzienniku Polskim ” i Polonijnychgazetach emigracyjnych. Autor dwóch książek publicznych “Lokal dla awanturnych” i “Krew nie woda”, wydanych przez wydawnictwo “Replika”.

Krytyk rządów Zdecydowany PO i PSL , spotkał SIĘ z krytyka, gdy zaatakował Liderów Platformy Obywatelskiej  [3]  [4]  . Krytykuje rowniez Działalność Publicysta Politycznej Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i jego obecnych, i byłych współpracowników w Tyma Prezes Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w latach 2015-2017 Pani Magdaleny Sroki .

Prowadzi to portal internetowyowym youtube program publicystyczny w aktualnej sytuacji w polityce i społeczeństwie w Polsce i na Świeciu.  [5]

Od Grudnia 2012 czasopisma współpracownik ” w Sieci ”  [6]  . Wraz z Maciejem Grabysa Reżyser Pierwszego W Polsce dokumentu opowiadającego o międzynarodowym Rynku Handlu ludzkimi organami.

We wrześniu 2013 ukazała SIĘ JEGO powieść “Smak wojny” opowiadająca o losach Andrzeja Brennera, bohatera “Wieży komunistów”, w Czasie wojny NA Bałkanach.

Od września 2016 był autorem i gospodarzem programu “Łowca smoków” w TVP1  [7]  . Zakończył współpracę z TVP1 w wyniku konfliktu z prezesem TVP Jackiem Kurskim  [8]  . Obecnie prowadzi w Radiu WNET audycję poranną  [9]  .

Nagrody

Nagrody Laureat Grand Press 2004 w kategorii Dodaj dziennikarstwo śledcze za Materiały Telewizyjne “Mafia Paliwowa 1 i 2” (Z wraz Przemysławem Wojciechowskim )  [10]  .

W 2006 roku (wraz z Przemysławem Wojciechowskim) nominowany zrobić nagrody imienia Andrzeja Wojciechowskiego. Nagrody Laureat “Watergate” przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dziedzinie dziennikarstwa śledczego, za reportaż “Gra PZU O” (i współautorzy Przemysław Wojciechowski Jarosław Jabrzyk). W 2008 ponownie uhonorowany nagroda “Watergate” za reportaż pt. “Rosyjska mafia, polski rząd i gaz “.

2009 W z Przemysławem Wojciechowskim wraz zdobywca Grand Prix na III Przeglądzie Telewizyjnych Reportaży Śledczych i Interwencyjnych “Ukryta kamera” w Łodzi . Na przeglądzie nagrody Laureat “Bazar” w Poznaniu , laureat nagrody Dziennikarzy Małopolski dziennikarstwo śledcze ZA (Z obydwie nagrody wraz Przemysławem Wojciechowskim).

W 2013 wraz z Maciejem Grabysą laureat na potrzeby sympatii wydanych przez Międzynarodową Organizację Migracji na folwarku filmowym w Kiszyniowie. W grudniu 2013 wraz z Maciejem Grabysą laureat Grand Prix za reżyserię dla najlepszego filmu polskiego na film filmu Human Doc.

30 stycznia 2014 otrzymał „Nagrodę im. Dziewanowskiego Kazimierza ” za rok 2013 przez przyznaną Stowarzyszenie Polskich Dziennikarzy za folii  Micwa  (wraz z NIM współautor Maciej Grabysa)  [11]  .

Przypisy

 1. Skocz do góry↑ artykuł w ‘Rz’, Artykuł Rzeczpospolitej.pl z dnia 10.05.10
 2. Skocz do góry↑ Witold Gadowski:  Wieża komunistów  . Zysk i s-ka, 2012. ISBN 978-83-7785-003-9 .
 3. Skocz do góry↑ Witold Gadowski: Kopacz to prawdziwy … Niestety . stefczyk.info. [dostępność 2017-10-05].
 4. Skocz do góry↑ Wojciech Czuchnowski: Tydzień w szczujniach, czyli świąteczny wysyp chamstwa . wyborcza.pl. [dostępność 2017-10-05].
 5. Skocz do góry↑  GadowskiTV  , YouTube [dostęp 2017-11-04] (  pol.  ) .
 6. Skocz do góry↑ “W Sieci” – odważny tygodnik ze strony English Polski nakład nakład do 250 tysięcy egzemplarzy. Świetna sprzedaż, nowi autorzy (  pol.  ) . wpolityce.pl. [dostęp 2012-12-13].
 7. Skocz do góry↑ Witold Gadowski będzie miał program w TVP 1 . press.pl. [stan na 22 sierpnia 2016 r.].
 8. Skocz do góry↑  Komentarz Tygodnia: Nie podobam się Kurskiemu  . GadowskiTV 2017-06-06.
 9. Skocz do góry↑  Ramówka – WNET.fm  , “WNET.fm” [dostęp 2017-11-04] (  pol.  ) .
 10. Skocz do góry↑ Grand Press 2004
 11. Skocz do góry↑ Nagrody SDP 2013 . sdp.pl, 30 stycznia 2014. [dostęp 30 stycznia 2014].

Leave a Comment

Your email address will not be published.