wykop.pl

wykop.pl – polska strona internetowa z tzw. wiadomości społecznych, istniejąca od 28 grudnia 2005 r. Zasadniczo jest to kopia amerykańskiego digg.com. Ideą wykop.pl jest wyszukiwanie interesujących informacji w Internecie i prezentowanie go innym użytkownikom. Strona została założona przez Poznański Wykop Sp. Z o.o., należącej do holenderskiego funduszu inwestycyjnego Garvest.

Rejestracja w serwisie nie jest wymagane, jednak na aktywny udział w społeczności jest wymagane, aby zarejestrować i podać podstawowe informacje (nazwa użytkownika, hasło, adres e-mail). W zależności od aktywności użytkownika mierzony jest jego / jej głos / pozycja. Każdy zarejestrowany użytkownik może dodać “znaleziska”, czyli informacje, które chce pokazać innym użytkownikom. Informacje mogą być pisane lub audio, a także wersje wideo. Dla każdego “znaleziska” (informacji) użytkownicy dają pozytywne lub negatywne głosy (wykopaliska / pochówki). Rekord pierwszy idzie do „wykopu”, gdzie – po otrzymaniu odpowiedniej ilości głosów (wykopów) – przechodzi do strony głównej, która przedstawia całą społeczność. Algorytm tworzenia rankingu wyszukiwania nie został opublikowany. Kolejną częścią witryny jest mikroblog oparty na systemie hashtag, do którego możesz się zapisać.

Od lutego 2009 r. Wykop przekroczył 110 000 zarejestrowanych użytkowników. W grudniu 2017 r. Profil wykopaliskowy został oceniony przez ponad 690 tysięcy użytkowników. Wśród członków są dobrze znane osobistości świata polityki i mediów, w tym burmistrza Łodzi Hanna Zdanouska, były zastępca Przemysław Wipler, prezenter telewizyjny Phillip Chajzer, Tadeusz Sznuk telewizyjny prezenter, aktor Cezary Pazura, zastępca Jarosław Gowin, kierowca rajdowy Holovchik prezydent Polski Lech Wałęsa (po lewej od prac ziemnych), podróżniczka Beata Pawlikowska. Większość znanych użytkowników zarejestrowała się na działania tymczasowe, a tylko niektóre z nich są aktywne regularnie. Podczas kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku wykopaliska zaprosiliśmy wszystkich kandydatów AMA (odpowiedzi na pytania stawiane przez użytkowników). Kampania AMA uczestniczyli Andrzej Duda, Janusz Korwin-Mikke, Marian Kowalski, Adam Dzharubas, Janusza Palikota, paella tanaina.

strona Wykop.pl został stworzony w 2005 roku przez Petera Chmolovskim, następnie w gimnazjum, a także «yume.pl» grupę programistów. Choć w kwietniu 2006 roku Chmolovskogo istniały żadne konkretne plany na miejscu odsprzedaży, latem tego samego roku jedynym właścicielem portalu jest prywatny inwestor Thomas Droudinsky. Holenderski Garvest, prywatny fundusz inwestycyjny, zainwestował w obsługę 600 tys. zł. Obecnie wykop.pl należący Poznań spółka z oo „Vikop” ograniczony wpisana do rejestru przedsiębiorców 16 maja 2007 pod numerem; członkami zarządu firmy są Michał Białek, Brecht Bakker i Wim Perquy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *