zapytaj.onet.pl

Ask.onet.pl – polityczna sieć społeczna, taka jak pytania i odpowiedzi z pytaniami i odpowiedziami, podobnie jak prototyp języka angielskiego – Yahoo! Odpowiedzi służą wzajemnej pomocy i dzieleniu się wiedzą między zarejestrowanymi użytkownikami. Utworzony 1 sierpnia 2006 roku Dige, zarejestrował już ponad półtora miliona zarejestrowanych użytkowników. W lutym 2010 r. Liczba pytań wyniosła ponad 2 miliony, a liczba odpowiedzi przekroczyła 30 milionów. W grudniu 2010 roku usługa ta stała się częścią Onet.pl i jest obecnie dostępna na stronie poczta.onet.pl – poprzednia domena (zapytaj.com.pl) nadal pozwala na dostęp do strony.

Aby w pełni korzystać z witryny, musisz utworzyć konto. Po rejestracji użytkownik może zadawać pytania, a także odpowiadać na pytania zadawane przez innych użytkowników. Pytania zadawane na stronie są podzielone na kilka typów. To: problem uznaje się za zamknięty, gdy autor otrzymuje “Najlepsza odpowiedź”, ale na to pytanie wciąż można odpowiedzieć.

Podobnie jak w przypadku większości serwisów społecznościowych, każdy zarejestrowany użytkownik ma swój własny profil z własną unikalną nazwą. Profil może być zmieniony poprzez edycję danych domyślnego użytkownika, jak również poprzez umieszczanie widgetów zewnętrznych na swoim profilu (należy dodać, że ze względów bezpieczeństwa, dodanie JavaScript oparte wsparcia został wykluczony z nowych kont utworzonych od sierpnia 2013). Użytkownicy mogą dodawać komentarze (w przypadku własnego profilu również w celu ich usunięcia), zapraszając innych członków społeczności portalu do ich własnej sieci znajomych i wysyłając im prywatne wiadomości. 23 stycznia 2014 r. Pojawił się nowy projekt graficzny, pojawił się również oryginalny dodatek do odtwarzania muzyki po wejściu w profil, materiały multimedialne są wykorzystywane z YouTube.

Strona ma oszacowanie. Punkty pokazują doświadczenie użytkownika. Mogą oznaczać poziom zaufania do osoby, która odpowiada na pytania, pokazują osoby, które najbardziej zasługują na społeczność. Ask.onet.pl W zależności od liczby posiadanych punktów, użytkownicy przechodzą do następujących “poziomów inicjacji”. Poziomy są reprezentowane przez odpowiednią liczbę gwiazdek w profilu użytkownika.

Top 100 – lista najbardziej wartościowych społeczności ludzi. Obecnie ocena podzielona jest na kilka małych list:

W lutym 2010 r. Strona została całkowicie przebudowana Ask Clubs, funkcjonalnie do tej pory nie więcej niż zwykłe profile użytkowników podświetlone na stronie głównej. Obecnie funkcjonalność klubu pozwala użytkownikom tworzyć i edytować tematyczne mini-usługi. Zapytaj. Są one dostępne pod krótkimi adresami i mają dodatkową możliwość personalizowania wyglądu za pomocą skórek. W lipcu 2014 wentylator strona strona klubu (przypominający Facebooku fan page) został zaktualizowany, możliwe jest do umiarkowanego członkowie dopuszczone do klubów, przechwytując klub przez innego użytkownika, jak było ograniczenie do osób odpowiedzialnych w sprawach klubowych (tylko członkowie klubu mogą zrobić ). Pod koniec sierpnia, trzy drużyny zostaną nagrodzone za ich pracę i uzyskać własne Shoutbox, gdzie właściciel klubu będzie moderator Shoutobox.

Podobnie jak w przypadku wszystkich usług Q & A, oryginał musi być widoczny w języku angielskim Yahoo! Odpowiedzi. W momencie powstania w 2006 roku Ask.com.pl był drugim, po Pytamy.pl, pytaniem serwisowym po polsku. Funkcjonalność ograniczała się do zadawania pytań / odpowiedzi i tworzenia tzw. Przyjaciół sieci. W 2007 r. Uruchomiono crickbox (mini-chat), pojawił się nowy rodzaj pytań (zadania domowe) i funkcjonalność związana z oceną treści. Na początku 2010 r. Istniejący mechanizm klubowy został przebudowany od podstaw, co pozwoliło stworzyć własne mini-usługi tematyczne. W 2013 roku, układ strony internetowej został przeprojektowany z beta-testów, w podobny sposób, to nowy rodzaj profilu został wprowadzony w tym samym roku, z możliwością przełączania między starej wersji i nowej wersji aż do 23 stycznia 2014 roku. W lipcu 2014 r. Zaprezentowano nową wersję klubów. W sierpniu 2014 roku Shoutbox został przebudowany i użył Socket.IO. W marcu 2015 układ został zmieniony na nową grę z łososia turkusowym i zostały dodane jako rozszerzenie istniejących quizy z jedną poprawną odpowiedź na pytanie (jak quizy psycholi).

ocena i system oceny, który jest obecny na miejscu, został skrytykowany przez niektórych użytkowników, którzy twierdzą, że przyczynia się do poprawy zachowania spamerów – dodając kwotę jakości treści przesłanych przez użytkowników. We wrześniu 2009 r. Wprowadzono funkcję Ask, aby automatycznie przesyłać pytania do innych serwisów społecznościowych, w tym Wykop.pl. Spowodowało to znaczny rozdźwięk wśród użytkowników wykopalisk, którzy boją się zadawać pytania o wątpliwym, znaczącym poziomie. Jednak działania, które zorganizowali w celu zablokowania serwerów. Zapotrzebowanie na przeciążenie (tzw. Efekt kopania) nie powiodło się, ale z powodu licznych protestów ta funkcja została ostatecznie wyłączona. Wprowadzono 21 lipca 2011 «Badziki» (Anglia ikony), nagradzając pewne zmiany płatnego nazwę użytkownika (w zależności od liczby zmian wprowadzonych do nazwy – 1/20/100 razy, to konsekwentnie: Incognito, Ninja i Korona Witness) spotkała się z dezaprobatą części społeczności portalu ze względu na konieczność poniesienia kosztów związanych z koniecznością wysłania SMS-a do Premium (2,46 PLN).

Serwis Ask.com.pl zbudowany jest na platformie LAMP, która na wiosnę 2010 roku składała się z pięciu fizycznych serwerów. W kwietniu 2010 r. Serwery wyświetlały około 200 milionów stron podczas 7,8 milionów odwiedzin użytkowników witryny. Na początku 2011 r. Serwery zostały przeniesione do serwerowni ODC Onetu.

Według badań Megapanel PBI / Gemius, w lutym 2010 roku dołączył strona 10 najczęściej odwiedzanych artykułów (niezależne strony internetowe i grupy usług) zaklasyfikowane do kategorii tematycznych społeczności. Według Megapanel PBI / Gemius za marzec 2010, strona odwiedziło 2,6 mln unikalnych użytkowników (real users), tworzących ponad 56 milionów odsłon. Wzrost liczby unikalnych użytkowników odwiedzających witrynę w roku (2008/2009) wyniósł ponad 374%. Obecnie (marzec 2015) na portalu ponad 3 miliony kont (niektóre z nich są nieaktywne lub blokowane).

Leave a Comment

Your email address will not be published.